Catherine - europejski zwiastun premierowy

Początkowo, zgodnie z tradycją chciałem poświęcić wstęp niniejszego newsa na zapytanie o Wasze plany na nadchodzące Walentynki, ale skoro jest oczywiste, że jutro i tak wszyscy mamy zamiar grać w wersję demonstracyjną Mass Effect 3, stwierdziłem, iż nie ma to najmniejszego sensu. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale od ładnych kilku dni na naszych półkach sklepowych znajduje się całkiem miła alternatywa w postaci długo oczekiwanej produkcji od twórców serii Shin Megami Tensei. Mowa oczywiście o Catherine.

Od czasu pierwotnej premiery w Japonii minął praktycznie rok zanim Catherine udało się przedrzeć do Europy. Po długich poszukiwaniach wydawcy i wielu "nieprzespanych nocach", firma Atlus w końcu znalazła godne zaufania osoby, które zaopiekują się ich najmłodszą córką na Starym Kontynencie. Deep Silver słowa dotrzymało, Katarzyna dotarła do nas na czas (10 lutego br.) i nawet zabrała ze sobą mały prezent dla kolekcjonerów. Z tej okazji przygotowano rzecz jasna specjalny zwiastun premierowy, na który zapraszam poniżej.

Catherine to mieszanka thrillera, erotyki i gry logicznej. Głównym bohaterem opowieści jest Vincent Brooks - przeciętny mężczyzna żyjący z dnia na dzień i spędzający wieczory z własnymi przyjaciółmi w pubie. Vincent jest również związany z piękną i inteligentną Katherine, która coraz bardziej zaczyna przyciskać go w sprawie ślubu i zaangażowania. Od jakiegoś czasu bohater miewa też dziwne koszmary, związane ze starą przepowiednią o zdradzie, potrafiące doprowadzić nawet do śmierci. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy poznaje on inną dziewczynę - Catherine - i nawiązuje z nią romans…

A wszystko to w wydaniu japońskich mistrzów. Obserwuję tę pozycję odkąd tylko się pojawiła na rynku i szczerze przyznam, że jestem kupiony.