Cave Story wyjdzie na 3DS

To już pewne. Cave Story (wreszcie) ukaże się w wersji 3D. Premiera gry zapowiadana była bowiem na czerwiec. Teraz wiemy, że gra swój debiut będzie miała w listopadzie.

Cave Story 3D

Cave Story 3D

Jak podaje portal GameSpot gra ukaże się w USA 8 listopada. Praktyka pokazuję, że 3 dni później gry mają swoje premiery w Europie. Wobec tego, europejskiego debiutu możemy spodziewać się 11 listopada.

Cave Story jest grą, którą stworzył Daisuke "Pixel" Amaya w 2004 roku. Tytuł ukazał się na komputerach PC oraz Mac, a także na dwóch poprzednich konsolach Nintendo - oraz DS. Teraz gra ukaże się na 3DS, oczywiście wszystko będzie dziać się w trójwymiarze.

Pomimo tego, że gra będzie w 3D, Cave Story 3DS ma zachować cechy charakterystyczne dla platformówek dwuwymiarowych. Historia przedstawiona w grze rozgrywa się we wnętrzu wielkiej jaskini, w której budzi się nasz bohater. Na dodatek nie pamięta niczego z przeszłości. Niemniej jednak jest pewien, że musi nieść pomoc królikopodobnym istotom, które spotkał na swojej drodze. Są one bowiem prześladowane przez postać znaną pod pseudonimem "Doctor".

Całość na pewno spodoba się sentymentalistom, którzy przywiązani są do charakterystycznych ośmiobitowych platformówek.

Poniżej prezentujemy trailer przedstawiający Cave Story 3D.