CeBIT 2009: Acer stworzy serię tanich smartfonów?

Aymar de Lencquesaing, przedstawiciel firmy Acer, poinformował że jego spółka zamierza wprowadzić na rynek serię niezwykle tanich telefonów typu smartphone. Urządzenia trafią na sklepowe półki jeszcze w tym roku.

Firma Acer wkracza na rynek telefonów typu smartphone z wielkim hukiem. W zeszłym miesiącu, na targach Mobile World Congress w Barcelonie, spółka ta zaprezentowała swoje pierwsze tego typu urządzenia.

Przypomnijmy, że w marcu lub na początku kwietnia do sprzedaży trafi model M900, wyposażony w klawiaturę QWERTY, 3,8-calowy ekran dotykowy oraz czytnik linii papilarnych. W tym samym czasie Acer wprowadzi na rynek telefon F900, wyposażony w 3,8-calowy ekran dotykowy oraz moduł aparatu fotograficznego o rozdzielczości 3,2-megapikseli. Produkt ten zapewni ponadto możliwość korzystania z sieci Wi-Fi. Natomiast pod koniec kwietnia udostępniony zostanie DX900 obsługujące dwie karty SIM jednocześnie. Umożliwi to jednoczesne korzystanie np. z telefonu służbowego i prywatnego.

Jednak urządzenia zapowiedziane na tegorocznym Mobile World Congress w Barcelonie, to nie wszystko. Acer przygotowuje bowiem serię niezwykle tanich telefonów typu smartphone. Ich ceny, zgodnie z zapowiedzią producenta, mają być tak niskie że "operatorzy sieci będą w stanie rozdawać je niemal za darmo".

Póki co, niewiele jednak wiadomo o nowych urządzeniach. Model roboczo nazwany jako F1 posiadać ma "duży" ekran dotykowy, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. L1, kolejny telefon z tej samej serii, również wyposażony ma być w ekran dotykowy. Jego plusem będzie jednak możliwość odbioru sygnału GPS oraz wysuwana klawiatura QWERTY.

Kolejne dwa urządzenie, E1 oraz C1, to telefony przeznaczone dla użytkowników często korzystających z Sieci.

Na razie nie jest znana dokładna data premiery nowych telefonów. Producent zapowiedział, że urządzenia te powinny trafić na rynek w okolicach października 2009 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością informacji z targów CeBIT 2009.

Zobacz także:

Acer wkracza na rynek smartfonów

Windows Mobile 6.5 - Microsoft już zaliczył wpadkę?

CeBIT: płyty MSI dla procesorów Core i5