CeBIT 2009 - Co zaoferują targi w tym roku? Pierwsze informacje o wystawcach i tematyce

Już za 11 dni w Hanowerze zainaugurowana zostanie najważniejsza międzynarodowa impreza wystawiennicza branży teleinformatycznej - CeBIT 2009. Organizatorzy targów już teraz jednak postanowili opublikować specjalny komunikat, w którym informują o tym jakie firmy zdecydowały się na udział w imprezie i czego będą mogli spodziewać się odwiedzający.

"Na CeBIT 2009 widoczne będą pozytywne sygnały z rynku - mimo trudnych czasów targi nie poddają się kryzysowi" - podkreśla Ernst Raue z zarządu Deutsche Messe. Udział w imprezie w charakterze wystawców potwierdziło 4 300 firm z 69 krajów świata. Dla porównania - w roku 2008 było ich 5 845. "To bardzo dobry wynik zważywszy obecny globalny kryzys w gospodarce. Zgromadzenie tak wielu firm oznacza, że osiągnęliśmy sukces mimo trudnej koniunktury. Aż 4 300 przedsiębiorstw swym udziałem w targach chce podkreślić, że ich pozycja na rynku jest stabilna i że z powodzeniem przeciwstawiają się recesji" - wyjaśnia Ernst Raue - "Rola targów CeBIT jako platformy nawiązywania kontaktów będzie w tym roku jeszcze bardziej znacząca. Firmy zdobędą nowych klientów i pokażą, że aktywnie podejmują działania antykryzysowe, które pozwolą im w jeszcze lepszej kondycji przetrwać trudne czasy i z nadzieją patrzeć w przyszłość."

Webciety, Green IT, Business Intelligence, Sektor Publiczny, zarządzanie ryzykiem - główna tematyka CeBIT 2009

W centrum uwagi na tegorocznej edycji imprezy znajdą się rozwiązania informatyczne pozwalające ograniczyć zużycie energii - zgromadzone pod hasłem Green IT - oraz nowe technologie internetowe, które związane są z pojęciem Webciety. Na CeBIT 2009 nie zabraknie też innych kluczowych dla branży tematów - takich jak zarządzanie ryzykiem czy Business Intelligence.

Wiele obszarów tematycznych znacznie rozbudowano w porównaniu z rokiem ubiegłym - należą do nich Green IT, FutureParc, Learning, TeleHealth i Public Sector Parc z rozwiązaniami dla sektora publicznego. Natomiast znacząco mniej wśród tegorocznych wystawców będzie dostawców sprzętu komputerowego. Dotyczy to głównie małych firm z Chin, Tajwanu i Hong Kongu, które nie wykupiły stoisk na CeBIT 2009.

Nie ma imprezy bez gwiazd - CeBIT 2009 odwedzą m.in. Angela Merkel, Arnold Schwarzenegger czy Craig Barrett

Znaczenie imprezy podkreśla fakt, że w ceremonii jej uroczystego otwarcia oraz w towarzyszących targom konferencjach wezmą udział najwyższej rangi przedstawiciele świata biznesu i polityki z całego świata. CeBIT 2009 zainauguruje kanclerz Niemiec Angela Merkel. Ponadto do Hanoweru przyjedzie Arnold Schwarzenegger, gubernator Kalifornii będącej tegorocznym partnerem targów, Craig Barrett, przewodniczący rady nadzorczej firmy Intel, prof. August Wilhelm Scheer, prezes BITKOM-u oraz Stefan Weil, burmistrz Hanoweru. W czasie kongresów wykłady wygłoszą między innymi: Leo Apotheker z zarządu firmy SAP, Ben Verwaayen, prezes zarządu Alcatel Lucent, Marco Börries z Yahoo i Reid Hoffman, prezes LinkedIn, a także inne sławy z branży IT.

CeBIT 2010 - pierwsze zapowiedzi

"Bogaty program konferencji i kongresów oraz udział uznanych ekspertów z całego świata to z jednej strony dowód na to, że branża nie poddała się kryzysowym nastrojom, z drugiej zaś, że targi CeBIT to najważniejsza światowa platforma spotkań ekspertów i managerów" - mówi Ernst Raue - "Chcemy nadal umacniać znaczenie hanowerskiej imprezy jako specjalistycznego forum branżowego na najwyższym poziomie. Dbamy o to, by we współpracy z liderami sektora ICT dopracowywać profil targów tak, aby idealnie odpowiadał on potrzebom przedstawicieli branży IT i telekomunikacyjnej. Na rok 2010 zaplanowaliśmy poszerzenie oferty spotkań biznesowych, które odbywać się będą od wtorku do piątku, zaś sobotę zadedykujemy przedstawicielom rzemiosła, freelancerom i przedstawicielom małych i średnich firm, a także osobom zafascynowanym nowinkami technicznymi. Na życzenie wystawców targi CeBIT potrwają w przyszłym roku tylko do soboty - w niedzielę bowiem przychodziło na nią zbyt mało osób bezpośrednio związanych z branżą."

W targach CeBIT 2009 w charakterze wystawców udział wezmą między innymi takie firmy jak: Deutsche Telekom, Microsoft, IBM, SAP, Software AG, Datev, Vodafone, Intel, Dell, Hitachi, Panasonic, Adobe, Alcatel-Lucent, British Telecom, Hewlett Packard, Rittal, Lampertz, Oracle, Samsung, Yahoo, Symantec, E-Plus, Xing, LinkedIn, Acer, Porsche oraz Volkswagen.