CeBIT 2009: netbook w ofercie OCZ Technology

Firma OCZ Technology dołączyła do grona producentów netbooków. Podczas targów CeBIT zaprezentowała urządzenie o nazwie Neutrino, zbudowane w oparciu o procesor Intel Atom N270 i wyposażone w 10-calowy ekran LCD podświetlany diodami LED.

Użytkownicy kojarzyli dotychczas firmę OCZ Technology z pamięciami RAM i USB. Ofertę tego producenta wzbogaci wkrótce netbook o nazwie Neutrino, który został zaprezentowany podczas targów CeBIT. Urządzenie zostało zbudowane w oparciu o procesor Intel Atom N270, taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. Współpracuje on z chipsetem Intel 945GSE oraz z maksymalnie 2 GB pamięci RAM DDR2. 10-calowy ekran LCD, o rozdzielczości 1024x600 pikseli, jest podświetlany diodami LED. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną także 2,5-calowe dyski twarde o pojemności do 250 GB lub napędy SSD. Warto dodać, że OCZ Technology zapewni klientom możliwość samodzielnej wymiany pamięci i dysku twardego bez utraty gwarancji.

CeBIT 2009: netbook w ofercie OCZ Technology

OCZ Technology dołącza do grona producentów netbooków za sprawą modelu Neutrino (źródło: Fudzilla.com)

OCZ Neutrino będzie dostarczany z systemami Windows XP lub Ubuntu, w zależności od wybranej wersji. Producent nie ujawnił ceny komputera. Rynkowej premiery nowego netbooka można się spodziewać w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Zobacz też: Ranking produktów PCWorld.pl - netbooki.