CeBIT 2009: nowa usługa w programie Skype

Scott Durchslag, przedstawiciel firmy Skype Technologies, poinformował na odbywających się właśnie targach CeBIT w Hanowerze, że do programu Skype została dodana nowa, atrakcyjna usługa. Dzięki niej wiadomości pozostawione na poczcie głosowej będą mogły zostać przekonwertowane i wysłane do adresata w postaci SMSa.

Jak poinformował dziś Scott Durchslag, przedstawiciel firmy Skype Technologies, nowa technologia pozwalająca na konwersję głosu do wiadomości tekstowych oparta jest na rozwiązaniach zaprojektowanych przez SpinVox. Obecnie program obsługuje takie języki jak angielski, hiszpański, francuski oraz niemiecki.

Durchslag poinformował również, że usługa dodana przez jego firmę będzie płatna. Przyjemność taka kosztować ma około 20 eurocentów (dodatkowo dochodzą jednak koszta wysłania SMSa). Odpowiednia kwota jest odliczana od konta Skype po wykonaniu usługi.

Rozwiązanie oferowane przez Skype Technologies posiada jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, wiadomość może zostać przekonwertowana jedynie w taki sposób by nie przekroczyć objętości trzech SMSów. Reszta zostanie "ucięta" i żeby poznać jej treść użytkownik będzie zmuszony odsłuchać pełną wersję nagrania. Co więcej, nie będą mogły zostać przekonwertowane wiadomości z dużą ilością szumu i zakłóceń.

Aby ograniczyć koszty, możliwe będzie skonfigurowanie usługi w taki sposób by konwertowane były jedynie wiadomości od konkretnych osób. Co więcej, wiadomość tekstowa będzie wysyłana dopiero po dziesięciu minutach. Wszystko po to, by użytkownik miał szansę najpierw odsłuchać wiadomość.

Obecnie firma Skype jest na etapie poszukiwania partnerów wśród operatorów sieci telefonii komórkowych.

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością informacji z targów CeBIT 2009.

Zobacz także:

Skype może więcej

CES 2009: Skype 4.0 będzie dostępny w lutym

Skype: nie wiedzieliśmy o cenzurze ze strony chińskich władz