CeBIT 2011: Fujitsu Stylistic 550 - biznesowy tablet z Windows 7

Japońskie Fujitsu przedstawiło podczas targów CeBIT w Hanowerze swój najnowszy tablet Stylistic Q550. Urządzenie skierowane jest do klientów biznesowych. Korzysta z systemu Windows 7, czytnika kart magnetycznych i szyfrowania danych Trusted Platform Module.

Fujitsu Stylistic Q550 to tablet, który wyróżnia się na rynku swoim podejściem do bezpieczeństwa danych. Przypomina właściwie "mobilny sejf", wraz z czytnikiem linii papilarnych (fingerprint reader) i modułem TPM, który przyda się w szyfrowaniu danych.

Urządzenie posiada również czytnik kart magnetycznych (tzw. kart chipowych), który można zastosować w homebankingu czy podpisie elektronicznym.

Zobacz również:

  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają
  • Gry z PlayStation na Androida? Sony rozważa taką możliwość.

Tablet Fujitsu działa na systemie operacyjnym Windows 7. Korzysta z procesora Intel Atom "Oak Trail", którego taktowanie ma wynosić nawet 1,5 GHz. Stylistic Q550 jest wyposażony w 10-calowy ekran pojemnościowy LED, z którego można korzystać rysikiem lub palcami (nowość wśród urządzeń firmy).

Urządzenie posiada dwie kamery (tradycyjną z tyłu i przednią, która przydaje się podczas wideokonferencji). Pozwala na podłączenie kart pamięci o pojemności do 64 GB, zawiera gniazdo USB i łączy się z siecią 3G.

Nowe Fujitsu ma LED-owy, oszczędny wyświetlacz, który przedłuża żywotność baterii do około 8 godzin. Tablet pojawi się na europejskim rynku w kwietniu 2011 r.

Tablet Fujitsu Stylistic 550 podczas targów CeBIT