CeBIT 2012: Gigabyte przedstawia dwa ultrabooki i notebook dla graczy

Firma Gigabyte przedstawiła na rozpoczynających się dzisiaj targach CeBIT kilka nowych komputerów przenośnych noszących oznaczenia U2442N, U2442V i P2542G. Dwa pierwsze z nich to ultrabooki, natomiast ostatni to "zwykły" notebook przeznaczony przede wszystkim dla graczy.

Nowe ultrabooki firmy Gigabyte

Zaprezentowane dzisiaj przez firmę Gigabyte na targach CeBIT w Hanowerze dwa nowe ultrabooki noszą oznaczenia U2442N i U2442V. Podstawowa różnica pomiędzy nimi dotyczy zastosowanych procesorów. W przypadku pierwszego modelu możemy wybierać pomiędzy standardowymi procesorami Core i5/i7 trzeciej generacji, natomiast drugi może być wyposażony w ich niskonapięciowe odpowiedniki cechujące się znacznie zredukowanym apetytem na energię, co powinno pozytywnie wpłynąć na długość czasu pracy na baterii.

Oba urządzenia oferują 14-calowe ekrany o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, karty graficzne GeForce GT 640M z 2 GB pamięci, podświetlane klawiatury, porty USB 3.0 (Thunderbolt w opcji), Bluetooth 4.0 oraz możliwość wyboru pomiędzy dyskami HDD (do 750 GB) i SSD.

Warto dodać, że wszystkie te podzespoły zamknięto w obudowie, której grubość wynosi w najwęższym miejscu 18,5 mm, natomiast w najszerszym - 20,5 mm.

Coś dla graczy

Ostatnia z nowości, notebook P2542G, została skonstruowana przede wszystkim z myślą o graczach oddając do ich dyspozycji m.in.:

- 15,6-calowy wyświetlacz LED Full HD (1920 x 1080 pikseli)

- czterordzeniowy procesor Intel Core i7 trzeciej generacji

- HDD lub SSD

- kartę graficzną GeForce GTX 660M z 2 GB pamięci

- napęd Blu-ray

- porty USB 3.0

- wyjście HDMI

- cztery dwukanałowe głośniki, dwa głośniki niskotonowe, technologię THX TruStudio Pro

Niestety firma Gigabyte nie podała informacji na temat dostępności oraz cen zaprezentowanych notebooków.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

________________

Trzymam kciuki za ultrabooki, a przede wszystkim za ich jak najbardziej atrakcyjne ceny:)