CeBIT 2012: myTaxi zwycięzcą w kategorii najlepszej aplikacji

Aplikacja myTaxi zdobyła pierwszą z nagród tegorocznych targów CeBIT. Jest ona dostępna dla posiadaczy urządzeń z systemem Android oraz z systemem iOS. Tym samym do twórców - firmy Intelligent Apps GmbH, powędrowało 25 tys. euro.

Aplikacja myTaxi funkcjonuje jak dotąd na terenie trzech krajów: Niemiec, Austrii oraz Australii. Wkrótce ma być implementowana na kolejne dwa: Szwajcarię oraz Hiszpanię. Jest ona dostępna dla użytkowników systemu Android oraz posiadaczy mobilnych urządzeń firmy Apple. Na czym ona polega i co w niej takiego rewolucyjnego?

Aplikacja łączy osoby chcące zamówić taksówkę z potencjalnymi kierowcami. Użytkownicy widzą w jakiej odległości od nich znajdują się wolne taksówki a taksówkarze mogą z kolei sprawdzić, gdzie znajduje się osoba, która poszukuje transportu.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [21.03.2023]

Jury było pod wrażeniem szybkości i skuteczności z jaką działa aplikacja autorstwa Intelligent Apps GmbH. Te właśnie cechy zadecydowały o wyborze. W konkursie startowało ponad 400 aplikacji z 42 krajów. Do finałowej prezentacji na targach CeBIT 2012 wybrano 50 najlepszych. Komisja zdecydowała się na wybór niemieckiej aplikacji myTaxi.

Produkt zadebiutował w zeszłym roku, a myTaxi obsługiwała początkowo tylko Hamburg. Obecnie ma ona w bazie ponad 8 tys. taksówkarzy w trzech krajach. Szkoda, że dzieło twórców Intelligent Apps GmbH nie działa w Polsce. Aplikacja przydałaby się zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Euro 2012...