CeBIT: Polska strategicznym partnerem najważniejszej światowej wystawy teleinformatycznej

Właśnie ruszyły targi teleinformatyczne CeBIT 2013 w Hanowerze. Co ważne, zostały one otworzone wspólnie przez Donalda Tuska i kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

Targi teleinformatyczne CeBIT 2013 w Hanowerze potrwają od 5 do 9 marca. Partnerem strategicznym tej cechującej się ogromnym rozmachem imprezy jest Polska, co tłumaczy fakt, że została ona otwarta wspólnie przez Donalda Tuska i kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

"Polska teleinformatyka pozostaje w pewnym stopniu nadal nieodkrytym przez Europę i świat skarbem. Ci, którzy jako pierwsi ten skarb odkryją, czyli inwestorzy, usługobiorcy, usługodawcy, partnerzy biznesowi zyskają najwięcej. Wszystkim naszym partnerom takiego refleksu życzę z całego serca" - powiedział szef polskiego rządu, który następnie wspólnie z Angelą Merkel zwiedził polskie stoiska prezentujące m.in:

- procesor DQ80251, czyli najszybszy na świecie procesor przemysłowy firmy Digital Core Design.

- służącą do gier elektronicznych kostkę DICE+, która komunikuje się z grą za pośrednictwem technologii Bluetooth (szefowie rządów rozegrali nawet partyjkę chińczyka na tablecie)

- wyprodukowany przez polską firmę VIGO System (światowy lider w dziedzinie fotoniki) detektor podczerwieni, który wykorzystywany jest przez łazik Curiosity

W sumie na targach CeBIT 2013 obecnych jest około 350 polskich firm.