CeBITowe nowości Nokii

Fiński koncern zaprezentował na rozpoczętych dziś targach CeBIT kilka nowych, ciekawych produktów - wśród nich swój pierwszy telefon komórkowy, obsługujący standard EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution).

Model 6220 może w dzięki obsłudze protokołu EDGE pobierać dane z prędkością do 118.4 Kb/s - czyli prawie dwa razy szybciej niż w standardzie GPRS. Urządzenie wyposażone jest we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny, kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 128 x 128 pikseli oraz obsługę technologii Java i wiadomości MMS. Telefon jest trzyzakresowy, zaś do sprzedaży w Europie ma trafić w trzecim kwartale 2003 r.

Dla miłośników muzyki Nokia przygotowała telefon oznaczony numerem 3000. Urządzenie przypomina nieco zaprezentowaną niedawno "telefono-konsolę" Nokia N-Gage i potrafi odtwarzać i nagrywać dźwięk (w tym, jak pisze w materiałach prasowych producent, "zaawansowane" dzwonki). 3300 ma również wbudowany tuner radiowy. Może też służyć jako konsola do gier. Sprzedaż telefonu w Europie rozpocznie się w drugim kwartale br.

Ostatnia nowość Nokii przeznaczona jest dla wyjątkowo mobilnych użytkowników - to samochodowy telefon Nokia 810. Urządzenie obsługuje standardy HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) i GPRS, obsługuje również Bluetooth. Do sklepów trafi w trzecim kwartale br. Cen żadnego z nowych aparatów na razie nie podano.


Zobacz również