Ceatec Japan : dłuższa żywotność i krótszy czas ładowania baterii SCIB

Wkrótce najlepszym przyjacielem laptopów stanie się mała bateria prezentowana na pokazach Ceatec w Japonii. Wchodząca na rynek Supercharge Ion Battery Toshiby może zostać naładowana do 90% pojemności w 10 minut.

To nie jedyne zalety nowej technologii. Kolejnym jest bardzo długa żywotność. Pojemność zwykłej baterii litowo-jonowej spada już po 500 cyklach ładowania. Dla nowych ogniw SCIB żywotność zwiększa się do ponad 5 tysięcy. Ważnym plusem baterii jest także przyjazność dla środowiska. Z powodu długiej żywotności nie trzeba jej wymieniać. Ponadto ogniwo oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa. SCIB wykonana z nowych materiałów nie zapala się i nie eksploduje nawet po zgnieceniu jej.

W czasie pokazu Toshiba prezentowała dwa laptopy. Jeden posiadał baterię litowo-jonową, a drugi SCIB aby zademonstrować szybsze ładowanie. Poziom naładowania baterii był śledzony, a wskaźniki wyraźnie pokazywały, że SCIB magazynuje prąd znacznie szybciej.

Toshiba już teraz produkuje przemysłową wersję tej baterii, a jej pierwszym klientem jest producent motocykli Cannondale. Będzie ona zamontowana w modelu Tailwind, który pojawi się w USA i Europie w przyszłym roku.

Obecnie nie podano jeszcze informacji kiedy ogniwa SCIB pojawią się w urządzeniach elektronicznych. Mimo, iż dokładna data nie została ujawniona - wiadomo, iż będzie to całkiem niedługo.

Więcej w materiale wideo.