Ceatec Japan : kolejki do prototypów komórek NTT DoCoMo

Całkiem nowe podejście do funkcji i sposobu użytkowania telefonów komórkowych prezentował ta pokazach Ceatec operator NTT DoCoMo. Nowy telefon tej marki składa się z dwóch części mogących działać niezależnie.

Telefon składa się z dwóch częsci, które działają niezależnie. W kompletny aparat łączą się one małym magnesem na krawędzi obudowy. Na klawiaturze znajduje się mikrofon i głośnik. Druga część to ekran dotykowy. Pozwala on sprawdzać pocztę, kalendarz i tym podobne podczas rozmowy z przyjaciółmi.

Komunikacja pomiędzy elementami odbywa się poprzez Bluetooth. Element z ekranem dotykowym pozwala na oglądanie filmów lub słuchanie muzyki w czasie gdy element z klawiaturą schowany jest w kieszeni lub torebce. DoCoMo nie zdradziło jeszcze kiedy telefon ten pojawi się na rynkach komercyjnych.

Inny model telefonu pozwala wyświetlać filmy na ścianie. Zwykły telefon firmy Sharp zaopatrzono tutaj w mały projektor ukryty w obudowie. Obecnie małe ekrany telefonów pozwalają oglądać filmy tylko właścicielowi. Jeśli powiększymy rozmiar obrazu możemy pokazać go innym.

Podobnie jak w przypadku telefonu składającego się z dwóch części, także i w tym przypadku nie wiadomo kiedy model ten pojawi się na rynku. Sądząc po 30 minutowym czasie, jaki trzeba odstać w kolejce aby go obejrzeć - jeśli pojawi się on na rynku będzie cieszył się dużą popularnością.

Więcej w materiale wideo


Zobacz również