Cebit 2009: Asus zaprezentował laptopa z ekranem dotykowym zamiast klawiatury

Podczas odbywających się w Hanowerze targów CeBIT 2009, firma Asus zaprezentowała prototypowy model dwuekranowego laptopa, który zamiast klawiatury posiada panel dotykowy. Model został zaprojektowany w ramach wspólnej akcji "społecznościowej" Asusa oraz Intela i jest efektem prac niezależnych twórców z całego świata.

Asus zapowiedział, że tak przygotowany podwójny panel zapewnia lepsze możliwości wykorzystania urządzenia, które teraz może posłużyć zarówno jako zwykły laptop z technologią multi-touch, jak i czytnik e-booków przypominający klasyczną książkę czy też po prostu centrum rozrywki, w którym oba panele łączą się w jeden większy ekran.

Cebit 2009: Asus zaprezentował laptopa z ekranem dotykowym zamiast klawiatury

"Podwójny panel zapewnia więcej możliwości zarządzania swoim miejscem pracy. Dzięki niemu użytkownicy mogą np. dostosować rozmiar wirtualnego touchpada i klawiatury. Dzięki pracy za pomocą gestów, rozpoznawaniu pisma i technologii multi-touch obsługa urządzenia staje się przyjemna i intuicyjna" - komentuje Asus.

Latop został zaprojektowany w ramach wspólnej inicjatywy Asusa i Intela. Główną ideą akcji jest zachęcenie twórców z całego świata do uczestnictwa w projekcie nad urządzeniem. Więcej informacji znajduje się na stronie WePC.com.

Warto dodać, że koncepcja dwuekranowego laptopa nie jest nowa i pojawiła się już w ramach akcji One Laptop Per Child. Jednym z pomysłów organizatorów było przygotowanie podobnego panelu XO-2. Jego premiera wstępnie zaplanowana została na 2010 rok. Więcej w artykule "Tani laptop OLPC - dwa wyświetlacze, brak klawiatury".

Ranking notebooków PC World

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo:

Aktualizacja: 04 marca 2009 13:54

Dodaliśmy materiał wideo.