Cechy najlepszych menedżerów

Najlepsi menedżerowie umiejętnie zarządzają ludźmi, są kreatywni, elastyczni w działaniu i posiadają doświadczenie zawodowe - wynika z badania przeprowadzonego w ramach programu TalentClub.

Sami ankietowani najczęściej oceniali siebie jako osoby asertywne, sumienne, dyplomatyczne i kulturalne. Według 87% badanych, najważniejszą i niezbędną cechą dobrego menedżera jest umiejętność zarządzania ludźmi. Ważne są także zdolności interpersonalne (76%), kreatywność (70%), elastyczność w podejściu do rozwiązywania problemów (66%), gotowość do podejmowania ryzyka w biznesie (55%), odpowiednie doświadczenie zawodowe (54%).

"Ciekawy wydaje się fakt, że za zbędne lub niepotrzebne zostały uznane cechy powszechnie przypisywane najlepszym menedżerom funkcjonującym w brutalnym i nieczułym świecie biznesu. Należą do nich bezpardonowość, umiejętność manipulowania, autorytarne rozwiązywanie problemów oraz bezwzględność w dążeniu do celu" - skomentowała wyniki badania Anna Wilk z Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka badań i ekspert Talent Club.

W badaniu przeprowadzonym na zamówienie Diners Club Polska, twórcy platformy Talent Club, wzięło udział 525 menedżerów.


Zobacz również