Celerony trochę później

Intel przesuwa na czerwiec pokazy premierowe dwóch najnowszych procesorów z serii Celeron taktowanych zegarem: 633 i 667 MHz.

Intel postanowił przesunąć premierę dwóch najnowszych procesorów z serii Celeron taktowanych zegarem: 633 i 667 MHz. Początkowo układy te miały pojawić się w sprzedaży już 24 kwietnia, jednak podjęto decyzję o przełożeniu terminu ich premiery na czerwiec br. "Popyt na nasze produkty jest ostatnio bardzo duży. Nie zmieniliśmy zasadniczo planów, gdyż szybsze wersje procesorów Celeronów zamierzamy dostarczyć jeszcze w drugim kwartale tego roku" - powiedział rzecznik firmy Intel w wywiadzie telefonicznym udzielonym IDG.

Opóźnienie jest prawdopodobnie spowodowane obawą, że w chwili rynkowej premiery zabraknie dostatecznej liczby nowych układów. Wiązałoby się to z niemożnością zrealizowania zamówień kontrahentów i tym samym z niezadowoleniem klientów końcowych. Kierownictwo firmy chce zapewne uniknąć błędów przeszłości, gdyż Intelowi zdarzało się już mylne oszacowanie zapotrzebowania na swoje produkty.

Nowy termin rozpoczęcia sprzedaży procesorów Celeron 633 i 677 MHz zbiegnie się z planowaną premierą rynkową najszybszego układu tej serii taktowanego zegarem 700 MHz.


Zobacz również