Cena Windowsa 8.1 w wolnej sprzedaży w USA będzie taka jak poprzedniej wersji

Od dawna wiadomo, że Windows 8.1 udostępniony zostanie jako bezpłatna aktualizacja dla użytkowników ostatniej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Do tej pory nie było jednak potwierdzonej nowej ceny edycji pudełkowej. Teraz już wiemy, że będzie ona kształtowała się na takim samym poziomie jak w przypadku poprzednika. Przynajmniej w USA.

Ceny Windowsa 8.1 w Stanach Zjednoczonych pozostaną na dokładnie takim samym poziomie, jak w przypadku pudełek z Windowsem 8. System kosztować będzie 119,99 dolara za wersję podstawową, podczas gdy wersja Pro została wyceniona na 199,99 dolara. Sprzedaż będzie prowadzona w formie wysyłania klientom pudełek z płytą DVD oraz poprzez kanał cyfrowej dystrybucji. Pudełko z Windowsem 8.1 pozwoli przy tym na instalację systemu od zera, w przeciwieństwie do wersji uaktualniającej XP, Vistę lub 7 do Windowsa 8.

Posiadacze Windowsa 8 na swoich komputerach będą mogli ściągnąć uaktualnienie za darmo już 18 października, czyli w dzień premiery systemu. Jak na razie znane są oficjalne ceny pudełek z następcą Windowsa 8 w USA, ale można domniemywać, że ich polskie odpowiedniki także nie ulegną zmianie. Nie jest to duże zaskoczenie. W końcu gdyby Microsoft podniósł cenę wyłącznie zniechęciłby klientów do zakupu, który mogliby szukać wtedy po sklepach starych pudełek z “ósemką”, które dostaną bezpłatną aktualizację do 8.1 Gigant z Redmond nie zdecydował się niestety na obniżkę ceny.

Cena Windowsa 8.1 w wolnej sprzedaży w USA będzie taka jak poprzedniej wersji

windows 8.1

Windows 8.1 wprowadza sporo zmian do systemu operacyjnego Microsoftu. Te najbardziej widoczne będą dotyczyć interfejsu Modern UI, który teraz będzie bardziej różnorodny i przystępny dla osób wcześniej korzystających z pulpitu. Kafelki będą mogły mieć kilka nowych rozmiarów, a tłem dla nich może być tapeta z pulpitu. Powróci też przycisk Start, ale nie będzie uruchamiał Menu, tylko kafelki. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Zobacz również:

  • Patch Tuesday: łatki dla Windows 10, 8.1 oraz 7
  • DDR5 6400 MHz przetestowane z Core i5-12600K
  • Microsoft wprowadza logowanie bez haseł. Jak z niego skorzystać?