Cena iPhone'a 14 Pro MAX zwala z nóg! Sprawdź, ile zapłacisz za najdroższą wersję flagowca

Właśnie zakończyła się wyczekiwana konferencja Apple, na której zaprezentowane zostały najnowsze modele iPhone'ów.


Cena iPhone'a 14 Pro MAX zwala z nóg! Sprawdź, ile zapłacisz za najdroższą wersję flagowca

Źródło: Apple

iPhone 14 Pro MAX zaprezentowany

Amerykańska firma pokazała dzisiaj cztery warianty flagowego smartfona, wśród których znajdują się:

  • iPhone 14
  • iPhone 14 Plus
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Pro MAX

Ostatni model jest najdroższą i jednocześnie najbardziej rozbudowaną wersją urządzenia.

Posiada 6.7 calowy ekran, funkcję Always on Display oraz mocniejszą kamerę główną. Na tym jednak różnice się nie kończą, a kolejną z nich jest procesor Apple A16 Bionic, który trafił w tym roku jedynie na warianty oznaczone jako Pro. Za te ulepszenia przyjdzie nam jednak sporo zapłacić.

Ile kosztuje iPhone 14 Pro Max?

iPhone 14 Pro MAX jest najdroższą wersją tegorocznego flagowca od Apple, a jego cena zaczyna się od 7199 zł. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie "Czy ten smartfon jest wart tej ceny?" wystarczy spojrzeć na urządzenia konkurencji.

Zobacz również:

Galaxy S22 Ultra, czyli najwyższy model tegorocznych flagowców Samsunga, kosztował w dzień swojej premiery 5899 zł. Mowa tu o kwocie jaką musieliśmy zapłacić za wariant wyposażony w 8 GB RAM i 128 GB pamięci masowej. Smarton OPPO Find X5 Pro kosztował w dniu swojej premiery około 6000 zł, a ASUS RoG Phone 6, nawet w podstawowym wariancie (rozszerzonym o większą pamięć RAM oraz ilość miejsca na pliki), kosztuje obecnie 5499 zł.

Warto również zaznaczyć, że użytkownicy korzystający z Androida mają większe pole manewru i jeżeli zechcą wydać kilka tysięcy na flagowe urządzenie, to mogą wybierać między wieloma telefonami dostępnymi na rynku. Inaczej sprawa wygląda w przypadku entuzjastów sytemu iOS, który dostępny jest jedynie na smartfonach Apple.

Aktualizacja: 08 września 2022 09:40

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: