Cenega wyda Hearts of Iron 2

Cenega Poland poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Paradox Entertainment - twórcą i wydawcą bestsellerowej serii 'Europa Universalis'. Na mocy zawartej umowy Cenega wyda na polskim rynku grę strategiczną 'Hearts of Iron 2'.

Poprzednia część gry pojawiła się na polskim rynku pod tytułem 'Europa Universalis: II Wojna Światowa', a wydała ją firma CD Projekt. Jej kontynuacja - 'Hearts of Iron 2' zostanie natomiast wydana przez Cenegę Poland w polskiej wersji językowej.

Jak zwykle w tego typu przypadkach, nie obyło się bez entuzjastycznych komentarzy prezesów obu firm:

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni z możliwości wykorzystania pełnego potencjału firm Cenega Poland i Paradox Entertainment - stwierdził Tomasz Nieszporski, prezes Cenega Poland. "Popularność i uznanie, jakim wśród graczy cieszy się marka Europa Universalis w połączeniu z doświadczeniem Cenega Poland, są gwarantami sukcesu".

"Dzięki firmie Cenega Poland mamy szansę w pełni zadomowić się na polskim rynku" - powiedział z kolei prezes Paradox Entertainment, Theodore Bergquist. "Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że tak uznany wydawca jak Cenega pełnić będzie obowiązki dystrybutora naszych gier na niezwykle atrakcyjnym rynku, jakim jest Polska".

'Hearts of Iron 2' to strategia przedstawiająca wydarzenia w czasie II Wojny Światowej w ujęciu globalnym. Oprócz kierowania samymi wojskami, gracz ma również za zadanie czuwać nad elementami gospodarczo-ekonomicznymi, politycznymi i społecznymi. Stając na czele jednego z ponad 130 krajów, gracz ma możliwość wpłynąć na rozwój historii i zmienić oblicze świata w czasie największego konfliktu XX wieku.

O dalszych szczegółach polskiego wydania gry Cenega poinformuje już wkrótce.


Zobacz również