Ceneo wprowadza możliwość bezpośrednich zakupów

Ceneo.pl jest pierwszą porównywarką cen w Polsce, która wprowadziła koszyk zakupowy. Oznacza to, że zakupów możemy dokonywać bezpośrednio z pozycji strony. Dotyczy to oczywiście tylko wybranych sklepów.

Od dzisiaj użytkownicy porównywarki Ceneo.pl, mogą dokonywać zakupów bezpośrednio na stronie serwisu. Portal należący do grupy Allegro wprowadził bowiem opcję KUP NA CENEO.

Portal nie rezygnuje z tradycyjnej formy porównywania ofert, a możliwość zakupów poprzez stronę Ceneo.pl dotyczy jedynie wybranych sklepów oraz kategorii. Opcja została zaimplementowana jedynie do pięciu z nich. Są nimi: Filmy, Gry, Książki, Muzyka oraz Telefony komórkowe.

Możliwość dokonywania bezpośrednich zakupów na stronie jest dość odważnym posunięciem na polskim rynku e-commerce. Czy klient zdecyduje się bowiem na zakup poprzez witrynę Ceneo.pl, widząc jednocześnie tańszą cenę w sklepie nie należącym do programu? Budzi to spore wątpliwości. Czy nowa usługa okaże się sukcesem, przekonamy się już wkrótce, kiedy powinny być dostępne pierwsze dane sprzedażowe...