Cennik iPhone'a 5s w wersji 64 GB w sieci Play i problemy z dostępnością

Najnowszy topowy smartfon od Apple, czyli iPhone 5s w wersji o pojemności pamięci 64 GB trafił do cennika fioletowego operatora. Niestety, chociaż to produkt z naprawdę wysokiej półki cenowej, to zapotrzebowanie na niego jest tak duże, że Play nie nadąża z zamówieniami kolejnych egzemplarzy.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play, poinformował o dodaniu najnowszego smartfona Apple, iPhone’a 5s wersji o największej pojemności pamięci 64 GB, na swoim blogu. Ceny w porównaniu do modeli 16 GB oraz 32 GB nie są zaporowe, ale problemem o którym wspomina rzecznik to dostępność. Operator stara się zamawiać tyle telefonów ile tylko może, ale zapotrzebowanie na nie jest obecnie bardzo duże.

Jeśli chodzi o ceny, to nie jest źle. Przykładowo iPhone 5s 64 GB w abonamencie “Formuła iPhone z Internetem 94 Super” kosztuje 1899zł, podczas gdy wersja 32 GB wyceniona została 1429zł. Przy tym miesięcznym zobowiązaniu za dodatkowe 32 GB przestrzeni na dane i aplikacje trzeba dopłacić w sieci Play 470zł.

Cennik iPhone'a 5s w wersji 64 GB w sieci Play i problemy z dostępnością

iPhone 5s

Nieco lepiej wygląda to przy droższych abonamentach, gdzie dla przykładu w ofercie “Formuła 4.0 iPhone Bis 174” cena najdroższego telefonu Apple to 1329zł, a tym samym o 430zł więcej niż za wersję 32 GB. W przypadku ofert dla firm różnice w cenach między iPhone’m 5s 64 GB i 32 GB są jeszcze mniejsze.

Zobacz również:

  • AirPods 3 vs AirPods 2 - czy warto wybrać nowszy model?
  • iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [AKTUALIZACJA 27.10.2021]

Ceny iPhone’a 5s 64 GB nie jest zaporowa w porównaniu do model o mniejszej pojemności i odzwierciedla różnice w na wolnym rynku. Oficjalny uaktualniony cennik w formacie PDF wszystkich telefonów Apple w sieci Play, w tym najnowszego modelu o pojemności 64 GB, można znaleźć pod tym linkiem.

Nadal nie ma też wiążącej informacji, kiedy w urządzeniach Apple zostanie udostępniona łączność LTE, ale z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że powinno się to stać w przeciągu najbliższych tygodniu.

źródło: blogplay.pl