Cenny nabytek Microsoftu

Vincent Gullotto, znany specjalista ds. wirusów, stanie na czele microsoftowego zespołu Security Research and Response. Zatrudnienie człowieka, który pracował dla takich gigantów rynku antywirusowego jak McAfee czy Symantec oznacza, że Microsoft poważnie traktuje swoje uczestnictwo w rynku bezpieczeństwa IT.

Security Research and Response nie należy mylić z mającym 10-letnią tradycję Microsoft Security Response Center (MSRC), działem odpowiedzialnym za reagowanie na zagrożenia na które narażeni są użytkownicy programów z Redmond.

Firma Gatesa nie ujawniła szczegółów dotyczących obowiązków Gullotto. Wiadomo na pewno, że ze względu na umiejętności i doświadczenie jest on cennym nabytkiem dla każdego przedsiębiorstwa. Najbardziej znany jest on z czasów, gdy był wiceprezesem sekcji AVERT (Anti-virus and Vulnerability Emergency Response Team) w firmie McAfee. Odnosiła ona wówczas duże sukcesy. Gullotto był tam osobiście zaangażowany w codzienne prace nad wirusami i sposobami ochrony przed nimi.

"On bardzo pomoże Microsoftowi" - powiedział Roger Thompson, główny technolog w Exploit Prevention Labs - "Pomoże, bo zna wszystkich". Zdaniem Thompsona, który stworzył i sprzedał PestPatrol, a później założył Exploit Prevention Labs, środowisko antywirusowe jest bardzo zamknięte i nieufne wobec ludzi z zewnątrz. "Sporo z tego, co robi się w przemyśle antywirusowym, bazuje na osobistych doświadczeniach. Wszyscy ludzie Microsoftu zajmujący się oprogramowaniem antywirusowym pochodzą z zewnątrz, to outsiderzy. Vinny będzie uznawany za swojego" - dodał Thompson.