Centrino z Celeronem

Intel przyspiesza wprowadzanie na rynek produktów przeznaczonych do komputerów przenośnych. Na początku 2004 roku do sprzedaży ma trafić pierwszy budżetowy procesor Celeron M dostarczany w zestawach ze specjalnym chipsetem rodziny Centrino oraz kartą WiFi.

Centrino z Celeronem

Celeron M będzie bazował na rdzeniu Banias, tym samym, który przychylnie został przyjęty przez rynek wraz z premierą Centrino i Pentium M. Wcześniej Intel planował wprowadzenie nowoczesnego, budżetowego procesora mobilnego dopiero w drugim kwartale 2004 roku. Miał on być produkowany w technologii 0,09 mikrona.

Pierwsze Celerony M mają pracować z częstotliwościami taktowania 1,3 GHz. Kolejny model, którego należy spodziewać się w drugim kwartale 2004 r będzie taktowany zegarem 1,4 GHz. Zgodnie z wcześniejszym planem, mniej więcej w tym samym czasie produkcja układów zostanie przeniesiona na 0,09 mikrona.

Celerony M 1,3 GHz wykonane będą w technologii 0,13 mikrona i wyposażone zostaną w 512 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu (Pentium M ma 1 MB takiej pamięci). Szyna systemowa to 400 MHz. Wraz z wprowadzeniem na rynek tanich notebooków z Centrino można spodziewać się rozpoczęcia prawdziwego boomu w segmencie sieci bezprzewodowych WiFi.