Centrum multimedialne w Linuksie

My Media System 1.0.8.3 to kolejna wersja jednego z najpopularniejszych systemów zarządzania multimediami dla Linux. MMS 1.0.8.3 to radio, odtwarzacz wideo/audio oraz domowa galeria zdjęć w jednym. Połączony z miłym dla oka interfejsem graficznym i prostymi funkcjami menedżera plików staje się niezastąpioną aplikacją w systemie.

Centrum multimedialne w Linuksie

My Media System

My Media System 1.0.8.3 wyróżnia się sporą funkcjonalnością. Oprócz możliwości odtwarzania filmów i utworów muzycznych, narzędzie posiada radio internetowe z szerokim wyborem stacji oraz listę najpopularniejszych gier komputerowych. Dodatkowo pozwala na przechwycenie obrazu telewizyjnego, dzięki VDR. W czasie słuchania muzyki program wyświetla wszystkie informacje o utworze. W przypadku plików wideo MMS wykorzystuje bazę ImDB do uzyskania informacji o filmie (m.in. recenzja filmu, reżyser, rok produkcji). Ciekawą funkcją jest wygaszasz ekranu, który wyświetla podstawowe informacje o odtwarzanym pliku. Program potrafi przedstawić wszystkie zdjęcia na dysku twardym w postaci galerii.

My Media System 1.0.8.3 wykorzystuje do pracy różnorodne aplikacje. Użytkownik może dokładnie zdefiniować które z nich mają być wykorzystywane do danej akcji. Przykładowo, do odtwarzania formatu MPEG może być wykorzystany MPlayer, zaś do AVI odtwarzacz Xine.

Pobierz plik

Cały program obsługiwany jest za pomocą funkcjonalnego interfejsu. Do wyboru jest kilka szat graficznych. W wersji 1.0.8.3 poprawiono błędy związane z wykorzystaniem zewnętrznego oprogramowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie My Media System.