Centrum multimedialne... w toalecie

Przeciętny człowiek spędza w toalecie prawie 17 miesięcy w ciągu całego życia. Szefowie pewnej amerykańskiej firmy z siedzibą w Ohio uznali, że jest to czas niewykorzystany i zbudowali zestaw toaletowy iście na miarę XXI wieku, wyposażony w najnowsze elektroniczne gadżety takie jak komputer przenośny czy konsola do gier.

Centrum multimedialne... w toalecie

"Pimped Out John" firmy Roto-Rooter

Urządzenie o niewyszukanej nazwie "Pimped Out John" (w wolnym tłumaczeniu - "wypasiony kibel") zostało zbudowane przez firmę Roto-Rooter, specjalizującą się... w usługach wodociągowych. Jak skrupulatnie wyliczył wiceprezes firmy ds. marketingu, Steven Pollyea, ludzie przeciętnie spędzają na zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych 11 862 godziny w ciągu całego życia (co przekłada się na jeden rok, cztery miesiące i pięć dni. "Toaleta powinna być najwspanialszą częścią domu", przekonują więc przedstawiciele firmy.

Na wyposażeniu toalety, zwanej też szumnie "The ultimate seat of power" ("ostateczne siedzenie mocy"), znalazły się najnowsze zdobycze techniki:

- notebook Gateway z procesorem AMD Mobile Sempron 3100+ 1,8 GHz, 512 MB RAM, dyskiem twardym 40 GB i ekranem LCD 15"

- konsola do gier Microsoft Xbox 360

- telewizor LCD Philips o przekątnej ekranu 20"

- odtwarzacz DVD Philips

- cyfrowy magnetowid TiVo Series2

- odtwarzacz iPod o pojemności 30 GB.

Dodatkowo w uchwycie na papier toaletowy umieszczono stację dokującą, do której można podłączyć iPoda. Podczas korzystania z toalety można dodatkowo ćwiczyć mięśnie nóg, a to za sprawą dostarczonych z zestawem pedałów treningowych. Dopełnieniem zestawu jest chłodziarka, zasilany przez USB podgrzewacz do napojów oraz górujacy nad wszystkim mały wentylator.

Aż nie chce się schodzić z sedesu...;)

Prezentowany na zdjęciu egzemplarz jest unikatowy, gdyż firma nie planuje seryjnej jego produkcji. Nic zresztą dziwnego - do pełnego wyposażenia "Johna" wykorzystano elementy o łącznej wartości ok. 5 tysięcy dolarów, wobec czego raczej nie zagościłby on w większości przeciętnych gospodarstw domowych. Toaleta stanie się główną nagrodą w zorganizowanym przez producenta konkursie. Niestety w rywalizacji o ten "cud osobistej wygody" będą mogli wziąć udział jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Więcej informacji: Roto-Rooter