Centrum rozrywki od I-O Data

Firma I-O Data zaprezentowała stacjonarny odtwarzacz DVD, potrafiący również odtwarzać pliki wideo w formacie Divx oraz Windows Media Video 9. AVeL LinkPlayer wyposażony został w wyjścia wideo, umożliwiające podłączenie go zarówno do telewizora, jak i monitora LCD, a także bezprzewodową kartę sieciową.

Urządzenie w pierwszej kolejności - już w przyszłym miesiącu - trafi na rynek japoński, zaś w październiku pojawi się również w sprzedaży w USA. Nie wiadomo na razie, kiedy odtwarzacz będzie można kupić w Europie.

AVeL LinkPlayer

AVeL LinkPlayer

AVeL LinkPlayer potrafi odtwarzać tradycyjne DVD, a także zapisane na krążkach DVD i CD pliki wideo w formacie Divx lub Windows Media Video. Urządzenie obsługuje również najpopularniejsze formaty graficzne (BMP, JPG, GIF, PNG) oraz muzyczne (MP3, WMA, OGG Vorbis, AAC).

Co więcej, do odtwarzacza można podłączyć zewnętrzny twardy dysk z danymi (za pośrednictwem złącza USB), możliwe jest też odtwarzanie plików znajdujących się na dysku innego komputera, podłączonego do tej samej sieci bezprzewodowej. Poprzez port USB do urządzenia można również podłączyć np. cyfrowy aparat fotograficzny, kamerę wideo lub przenośny odtwarzacz plików audio. Producent zastrzega, ze urządzenie obsługuje jedynie systemy plików FAT16 i FAT32. Wśród wyjść wideo znajdziemy m.in. DVI, video composite oraz S-video.

Cenę odtwarzacza ustalono na 300 USD.

Więcej informacji: I-O Data.


Zobacz również