Ceny w PlayStation Store odstraszają, ale gry na PS4 mogą jeszcze stanieć

Jeszcze przed premierą PS4 w naszym kraju gracze mogli połączyć się ze sklepem PlayStation Store i sprawdzić ofertę Sony na europejski rynek. Ceny są, krótko mówiąc, niezachęcające i momentami przekraczają 300zł za tytuł. Okazuje się jednak, że Sony dopuszcza jeszcze możliwość obniżenia ich przed oficjalną premierą swojej konsoli nowej generacji w naszym kraju.

Zaproponowane przed premierą PS4 w Europie ceny gier w cyfrowym sklepie PlayStation Store są horrendalnie wysokie. W niektórych przypadkach przekraczają one nawet 300 zł za grę. Gracze, nie tylko z Polski, obawiają się, że po premierze sytuacja pozostanie taka sama, a gry na nową konsolę Sony będą droższe od tych na PlayStation 3.

Możliwe jednak, że Sony zrewiduje swoją politykę cenową jeszcze przed premierą swojego nowego produktu w krajach europejskich, w tym w Polsce. O możliwości zmiany cen gier na konsolę PS4 poinformował, jak donosi serwis pclab.pl, przedstawiciel Sony Computer Entertainment Polska. Pierwsze cięcia cen już widać, ale jak na razie nie są one imponujące.

Ceny w PlayStation Store odstraszają, ale gry na PS4 mogą jeszcze stanieć

ps4

W przypadku gier na rynku brytyjskim obniżki sugerowanej ceny gier Electronic Arts na PS4 wyniosły 3 funty, czyli około 15 zł. W przypadku Polski jest to jeszcze mniej, mianowicie 5 zł - obecnie jest to 299 zł zamiast 304 zł. Okazuje się jednak, że, wedle wypowiedzi przedstawicieli Sony, sklep PSN jest dopiero testowany, a ceny mogą ulegać dalszym zmianom.

Zobacz również:

  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]

Czy ceny gier na PS4 w katalogu PlayStation Store jeszcze się obniżą dowiemy się już 29 listopada. Na tą datę wyznaczono premierę konsoli nowej generacji od japońskiego Sony.