Cenzurka raportów CSR

ECC Kohtes Klewes z Bonn oraz Fishburn Hegdes z Londynu były organizatorami badania przeprowadzonego wśród 1700 osób z 88 krajów świata. W ankiecie partnerzy społeczni (interesariusze) oceniali opublikowane przez wielkie korporacje raporty CSR.

Zatem według "Stakeholder Report 2003" najwyżej ocenione zostało sprawozdanie z zakresu działalności pozafinansowej Shella, w pierwszej dziesiątce znalazły się także kolejno Novo Nordisk, BP, Co-operative Bank, BASF, British Telecomunications, BMW, Henkel, Rio Tinto i Volkswagen. Raport Henkla na temat zrównoważonego rozwoju firmy okazał się najlepszym w sektorze dóbr konsumpcyjnych.

Raport firmy Henkel oceniony został najwyżej w sektorze dóbr konsumpcyjnych. „Ta ankieta i jej wyniki są dla nas potwierdzeniem, że warto nie tylko działać oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, ale należy również propagować je, zaszczepiać w świadomości społecznej” - wyjaśnia Dorota Strosznajder, rzecznik prasowy firmy Henkel.

Pełna wersja „Globalnego Raportu Udziałowców 2003” (niemieckojęzyczna) dostępna jest w postaci dokumentu PDF na stronie Kohtes Klewes (www.kohtesklewes.de ).


Zobacz również