Certyfikat dla Astaro Security Linux

Przedstawiciele Astaro Corp., twórcy jednego z najlepszych systemów bezpieczeństwa opartego na open source, poinformowali, że ich flagowy produkt sieciowy otrzymał prestiżowy certyfikat laboratorium ICSA - Firewall Certification w kategorii korporacyjnej.

Astaro Security Linux Version 5 - bo o tym produkcie mowa – spełnił wszystkie wymagane kryteria testu 4.0 ICSA Labs Firewall Product. ICSA Labs to niezależny oddział TruSecure Corporation, który zajmuje się testowaniem produktów i technologii związanych z bezpieczeństwem na całym świecie. W tym przypadku certyfikat gwarantuje, że Astaro Security Linux oferuje zaporę ogniową (firewall) o najwyższym stopniu bezpieczeństwa.

Astaro Security Linux to ok. 80 różnych projektów open source, zarządzanych przez platformę stworzoną przez firmę Astaro Corp., zapewniających ochronę w sieci zarówno średnim firmom, jak i dużym korporacjom. W jego skład wchodzi m.in. system firewall, bramka VPN, mechanizmy zabezpieczające przez atakiem z zewnątrz, oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe, a także wspomagające korzystanie z sieci (URL filtering). Zgodnie z danymi producenta, działa w ponad 60 krajach, zabezpieczając ponad 20 tysięcy różnego rodzaju sieci.

Więcej informacji:

http://www.astaro.com