Cezar, Faraon i... Zeus

Nowa strategia ekonomiczna będąca kontynuacją gier Caesar i Pharaoh.

Sierra Studios i Impressions Games, rozpoczęły pracę nad kolejną grą, której motywem przewodnim jest rozbudowa i zarządzanie ośrodkiem miejskim. Jej nazwa brzmi Zeus: Master of Olympus i jest ona bezpośrednią kontynuacją trylogii Caesar i wydanego całkiem niedawno Pharaoh.

Akcja gry tym razem toczyć się będzie w starożytnej Grecji. Zadaniem gracza będzie przekształcenie małych osad ludzkich w tętniące życiem ośrodki miejskie (m.in. Ateny i Sparta). Oprócz wyznaczania miejsc dla budynków mieszkalnych, będziemy musieli troszczyć się o rozbudowę infrastruktury i stworzenie poddanym odpowiedniej ilości miejsc pracy. Równie ważne ma być utrzymanie właściwych stosunków ze wszystkimi bogami oraz umiejętne prowadzenie wymiany handlowej i działalności dyplomatycznej.

Według zapewnień twórców, już niebawem na stronie zeus.impressionsgames.com/ pojawią się pierwsze screeny z Zeus: Master of Olympus oraz garść dodatkowych informacji. Na razie można znaleźć tam jedynie liczący sobie 8 MB film demonstracyjny.


Zobacz również