Cfont Pro 2.1 - czcionki pod kontrolą

Ukazała się nowa wersja narzędzia Cfont Pro, służącego do zarządzania kolekcją zainstalowanych czcionek. W dostępnej dla systemów Windows 2000, NT, XP oraz Server 2003 aplikacji, zastosowano nowy 'engine' oraz kilka nowych funkcji.

Główne okno programu Cfont Pro 2.1

Główne okno programu Cfont Pro 2.1

Font Pro 2.1 firmy Veign, pozwala na kompleksowe zarządzanie kolekcją zainstalowanych w systemie czcionek. Przebudowany 'engine' aplikacji, umożliwia dokładne obejrzenie każdego zainstalowanego typu fontów, wraz z odpowiednią specyfikacją. Możemy podejrzeć czcionki zarówno na dyskach lokalnych, jak i na nośnikach CD oraz dyskach sieciowych. Użytkownik tego narzędzia ma dodatkowo możliwość przeszukiwania zasobów zainstalowanych czcionek. W najnowszej wersji dodano między innymi obsługę fontów standardu Open Type.

Ciekawie prezentuje się opcja Character Magnifier, która pozwala na dokładne przyjrzenie się każdej literze danej czcionki w odpowiednim powiększeniu. Zadbano także o możliwość łatwego przenoszenia pakietu fontów na inne komputery. Pomaga w tym opcja o nazwie Font Packager. Dzięki niej możemy umieścić dowolną ilość fontów w jednym pliku, łatwym do przeniesienia.

Pełna wersja Cfont Pro 2.1 kosztuje 24,99 USD.

Więcej informacji: http://www.cfontpro.com


Zobacz również