Chadder - John McAfee chce zapewnić prywatność komunikacji

John McAfee to człowiek, który jest dość znany nie tylko z powodu publikacji jednego z pierwszych komercyjnych programów antywirusowych na świecie, a potem całej ich linii, ale również i swej ekscentryczności. Po dłuższym milczeniu wraca do akcji, walcząc o prywatność rozmów tekstowych.

Chadder - taką nazwę nosi jego najnowsza aplikacja dla smartfonów z systemem Android oraz Windows Phone. Jako człowiek, który siedzi w temacie bezpieczeństwa od końca lat 80-tych XX wieku, doskonale zna sposoby, które mogą być wykorzystane do łamania prywatności oraz zdobywania informacji w nielegalny sposób. Chadder ma być dla nich zaporą i pozwalać na wymianę komunikatów tekstowych przy użyciu specjalnych, zaszyfrowanych serwerów, dzięki czemu "nie widzą" one treści wiadomości (szyfrowanych dodatkowo algorytmem AES 256-bit), a są jedynie nośnikami, których zawartość widzi wyłącznie odbiorca.

Chadder - John McAfee chce zapewnić prywatność komunikacji

John McAfee nie stworzył aplikacji samodzielnie, a dzięki wydajnej pomocy zespołu programistów z Rochester Institute of Technology. Można już pobierać jej wersję beta na Windows Phone oraz Androida (wersja od 4.1 wzwyż). W przyszłości planowana jest również edycja na iOS.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10