Chameleon X-1: mysz i gamepad w jednym

Firma Shogun Bros. przedstawiła swój nowy produkt. Jest to wyjątkowe połączenie myszy i gamepada. Urządzenie ma pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2011 roku.

Chameleon X-1 to prawdziwy kameleon. Po naciśnięciu jednego przycisku zmienia się z bezprzewodowej myszy w kontroler do gier. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła myszka, ale gdy ją obrócimy przypomina już gamepada.

Urządzenie oferuje 21 przycisków. 14 z nich przeznaczonych dla kontrolera gier znajduje się na spodzie. 7 klawiszy myszki umieszczono tradycyjnie. Oprócz dwóch głównych funkcji, Chameleon X-1 może jeszcze być używany jako pilot do urządzeń multimedialnych.

Urządzenie działa ze wszystkimi systemami Windows poczynając od Win 95. Waży 115g bez baterii i - jak wynika ze zdjęć umieszczonych na stronie producenta - będzie dostępny w kolorach: czerwonym, fioletowym, szarym i białym. Prawdopodobna cena detaliczna wynosić będzie około 55 dolarów.

Shogun Bros. Chameleon X-1 przesyła dane z prędkością 2,4 GHz, jego czułość można regulować w przedziale 400-1600 dpi, a częstotliwość próbkowania wynosi 125 Hz.