Channel.me, czyli razem surfujemy w Internecie

Usługa sieciowa Channel.me pozwala na wspólne przeglądanie zasobów Internetu. Po wejściu na stronę, wpisujemy dowolny adres i w ten sposób otwieramy pokój, do którego mogą podłączyć się znajomi.

Channel.me to świetna witryna do pracy i zabawy - może służyć jako sposób na nudę lub narzędzie do screencastów na żywo (np. z poradami).

Polecamy:

Współczesna Sieć bazuje na udostępnianiu hiperłączy, filmów, piosenek i zdjęć. Wszyscy robią to w serwisach społecznościowych, wysyłają ciekawe adresy w wiadomościach e-mail i bawi ich dzielenie się tym co znaleźli. Twórcy opisywanej przez nas aplikacji wpadli na pomysł przyśpieszenia procesu dzielenia się ciekawymi stronami. W praktyce opracowali coś w rodzaju "przeglądarki w przeglądarce", z której może korzystać wiele osób na raz.

Channel.me (www.channel.me) umożliwia wspólne przeszukiwanie internetu, nawet jeśli od kolegów dzielą cię setki czy tysiące kilometrów.

Zobacz również:

  • Edge czeka całkowite odświeżenie? Oto projekt Phoenix

Jak to działa? Po wejściu na stronę internetową wpisujesz adres URL, z którego chciałbyś skorzystać. Kiedy jesteś już w środku - dostajesz link, którym dzielisz się ze znajomymi. Wszyscy macie kursory i możecie wybierać hiperłącza. Rozmawiacie ze sobą w oknie czatu i dodajecie notatki do wybranych miejsc na stronie.

Jest to na razie dość ograniczone. Notatki znikają po przejściu na kolejną podstronę, a strony otwierają się powolnie. Channel.me jako pomysł jest jednak świetny i z pewnością warto go sprawdzić. Zwłaszcza, że wciąż jest w fazie testów.