Channel.me, czyli razem surfujemy w Internecie

Usługa sieciowa Channel.me pozwala na wspólne przeglądanie zasobów Internetu. Po wejściu na stronę, wpisujemy dowolny adres i w ten sposób otwieramy pokój, do którego mogą podłączyć się znajomi.

Channel.me to świetna witryna do pracy i zabawy - może służyć jako sposób na nudę lub narzędzie do screencastów na żywo (np. z poradami).

Channel.me to świetna witryna do pracy i zabawy - może służyć jako sposób na nudę lub narzędzie do screencastów na żywo (np. z poradami).

Polecamy:

Współczesna Sieć bazuje na udostępnianiu hiperłączy, filmów, piosenek i zdjęć. Wszyscy robią to w serwisach społecznościowych, wysyłają ciekawe adresy w wiadomościach e-mail i bawi ich dzielenie się tym co znaleźli. Twórcy opisywanej przez nas aplikacji wpadli na pomysł przyśpieszenia procesu dzielenia się ciekawymi stronami. W praktyce opracowali coś w rodzaju "przeglądarki w przeglądarce", z której może korzystać wiele osób na raz.

Channel.me (www.channel.me) umożliwia wspólne przeszukiwanie internetu, nawet jeśli od kolegów dzielą cię setki czy tysiące kilometrów.

Jak to działa? Po wejściu na stronę internetową wpisujesz adres URL, z którego chciałbyś skorzystać. Kiedy jesteś już w środku - dostajesz link, którym dzielisz się ze znajomymi. Wszyscy macie i możecie wybierać hiperłącza. Rozmawiacie ze sobą w oknie czatu i dodajecie notatki do wybranych miejsc na stronie.

Jest to na razie dość ograniczone. Notatki znikają po przejściu na kolejną podstronę, a strony otwierają się powolnie. Channel.me jako pomysł jest jednak świetny i z pewnością warto go sprawdzić. Zwłaszcza, że wciąż jest w fazie testów.