Chaos w Google - Android 12 z funkcją wyrzuconą z Androida 11.

Google zamierza wprowadzić do Androida 12 funkcję, która pierwotnie miała pojawić się w Androidzie 11. Mowa o sterowaniu z wykorzystaniem gestów podwójnego stuknięcia w obudowę.

Google czasami jest mocno niezdecydowane. W pierwszej wersji deweloperskiej najnowszego aktualnie Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) Google wprowadził funkcję dwukrotnego stuknięcia w tylną część obudowy, aby uruchomić aparat, drzemkę, odtwarzać multimediów oraz innego elementy interfejsu. Niestety opcja ta została usunięta z kolejnych wersji beta i nie trafiła do finalnej wersji Androida 11.

Android 11

Android 11

Wszystko wskazuje na to, że Google przez ostatni rok pracowało nad nową funkcję i finalnie pojawi się ona w stabilnym wydaniu Androida 12.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal 9to5Google, wyszukiwarkowy gigant pracuje nad gestem dwukrotnego stuknięcia w obudowę w celu wywołania predefiniowanych funkcji systemowych. Rozwiazanie otrzymało nazwę kodową Columbus.

Z wykorzystaniem najnowszej funkcji będziemy mogli:

  • wywołać Asystenta Google
  • wykonać zrzut ekranu
  • kontrolować multimedia
  • otworzyć panel powiadomień
  • otworzyć menu ostatnio używanych aplikacji

Funkcja podobno działa już znacznie lepiej, niż w pierwszej wersji beta Androida 11, a Google popracowało nad system wychwytywania stuknięć, który ma odróżniać przypadkowe stuknięcia od tych, które mają za zadanie wywołać daną funkcję.

Pierwsza deweloperska wersja poglądowa Androida 12 może pojawić się już w lutym 2021 roku.

Źródło: androidauthority.com