Chcesz grać w FPS? Płać za naboje!

Wszystko wskazuje na to, że zbliża się nowa forma płacenia za granie w gry komputerowe. Najpierw zostały wprowadzone opłaty abonamentowe (World of Warcraft, Lord of the Rings). Teraz twórcy nowego FPS, Kwari, chcą wprowadzić kolejny, dość innowacyjny system płatności. Według ich pomysłu, gracze mieliby płacić za amunicję do wirtualnej broni. To jednak nie koniec...

Chcesz grać w FPS? Płać za naboje!
Jeden z twórców Kwari, Eddie Gill, stwierdził, że w grze za każdego trafionego przeciwnika użytkownik otrzyma pieniądze. Niestety, zasada działa w dwie strony - gdy zostaniecie trafieni, stan Waszego konta również ulegnie zmianie. Oczywiście nie na korzyść. Wniosek? W Kwari każdy strzał będzie niemal na wagę złota.

Jakie są założenia projektu? Otóż gracze będą mieli możliwość ściągnięcia pełnej wersji Kwari za darmo, z Internetu. Potem, zmuszeni będą do uzupełnienia swojego wirtualnego konta pieniędzmi (dowolną ilością). Następnie, za te pieniądze będą mogli kupić amunicję. Nie trzeba chyba dodawać, że aby rozpocząć rozgrywkę w shootera, jest ona raczej niezbędna.

Na koniec najlepsze. Otóż każdy użytkownik będzie mógł zadecydować o tym za jaką stawkę chce grać. Może się ona wahać od jednego centa do jednego dolara za trafienie. Pamiętajmy jednak o głównej zasadzie. Za trafienie wroga zarabiamy, a za oberwanie tracimy gotówkę.

Twórcy nie ukrywają, że taki system rozgrywki jest czymś w rodzaju hazardu. Podkreślają jednak, że wszystkie pieniądze "zarobione" na Kwari będą przekazywane graczom. Ciekawy pomysł, szczególnie jeśli ktoś zajmuje się grami profesjonalnie...

Cała idea brzmi naprawdę bardzo zachęcająco. Chętni mogą już ściągnąć wersję beta gry z oficjalnej strony producenta. Premiera jeszcze w tym roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: