Chcesz korzystać z Xiaomi Pay? Oto wszystkie polskie banki, które obsługują płatności zbliżeniowe Xiaomi

Xiaomi Pay to wygodny sposób na płatności zbliżeniowe. Sprawdzamy, które polskie banki obsługują ten standard.

Fot. Xiaomi

Płatności zbliżeniowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak między innymi ze względu na zastosowanie technologii NFC w coraz większej liczbie urządzeń. Na początku ten moduł znajdował się tylko we flagowych smartfonach, teraz możemy go znaleźć i w budżetowych telefonach, a nawet w smartwatchach czy opaskach sportowych.

Czym jest Xiaomi Pay?

Xiaomi Pay to wirtualny portfel, działający podobnie do Apple Pay czy Google Pay. Możemy w nim zapisać swoje warty płatnicze, które po zatwierdzeniu przez bank stają się aktywne na naszych urządzeniach mobilnych. Dzięki temu otwiera nam się droga do płacenia e-akcesoriami w miejscach, gdzie wcześniej nie było to możliwe bez portfela w kieszeni!

Zobacz również:

 • Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty
 • Chcesz płacić bezstykowo dzięki Xiaomi Pay? Z tymi urządzenia to dziecinnie proste

Jeśli macie ochotę przeczytać więcej o urządzeniach, na których dostępne jest Xiaomi Pay, warto sprawdzić ten artykuł. Na tę chwilę wybór nie jest przerażająco wielki, jednak znajdziemy tam zarówno dość przystępne cenowo smartwatche producenta, jak i wysokiej klasy zegarki inteligentne. Xiaomi nie rezygnuje też z rozwijania tego pomysłu i możemy się spodziewać, że z roku na rok katalog produktów obsługujących Xiaomi Pay będzie stopniowo rósł.

Jest to świetny sposób, aby nie obciążać się za bardzo np. wychodząc na poranną przebieżkę. Może na to tez uratować z niemałych tarapatów, kiedy akurat zapomnimy portfela z domu, a przyjdzie nam zapłacić za ważną i potrzebna usługę lub rzecz. Jest to niemałe ułatwienie w wielu sytuacjach, który pomaga także w płatnościach przez internet. Dane z naszej karty są zapamiętywane przez Xiaomi Pay, nie musimy więc wpisywać ich ponownie przy każdej transakcji.

Dużą przewagą Xiaomi Pay nad rozwiązaniami innych producentów jest próg wejścia. Jest ona obsługiwana już przez opaski, które kosztują około 200 zł - nie musimy więc wydawać dużych pieniędzy na drogi smartwatch, wystarczy nam budżetowy smartband, a płatności zbliżeniowe będziemy mogli mieć przy sobie w czasie każdego treningu czy wyjścia na miasto bez telefonu. Ponadto, tak jak nasze dane treningowe, karty przechowywane są w aplikacji Mi Fit, dzięki czemu nie potrzebne nam żadne dodatkowe programy, które będziemy musieli ściągać na telefon.

Które banki obsługują Xiaomi Pay?

Chcesz korzystać z Xiaomi Pay? Oto wszystkie polskie banki, które obsługują płatności zbliżeniowe Xiaomi

Fot. Xiaomi

Lista banków, które akceptują płatności przez Xiaomi Pay stopniowo się powiększa. Na tę chwilę takie transakcje można wykonywać mając konto w dziesięciu instytucjach finansowych w Polsce. Oto one:

 • Zen
 • Curve
 • mBank
 • PKO BP
 • Alior Bank
 • BNP Paribas
 • Credit Agricole
 • Bank Pocztowy
 • Banki Spółdzielcze BPS
 • Banki Spółdzielcze SGB

Które urządzenia Xiaomi obsługują Xiaomi Pay?

Dzięki coraz bardziej powiększającej się gamie produktów Xiaomi, płatności bezstykowe tej firmy dostępne są na naprawdę sporej liczbie sprzętów. Oczywiście są to smartfony, między innymi seria Xiaomi 12, ale też Redmi 10. Jednak to nie tylko domena telefonów. Testowany przez nas niedawno Xiaomi Watch S1, a także opaska Xiaomi Band 6, również wyposażone są w moduł umożliwiający płacenie bezstykowe. Dzięki temu w każdej sytuacji możemy zapłacić za potrzebne nam przedmioty, nawet jeśli nie mamy przy sobie portfela. W tym artykule prowadzimy regularny przegląd urządzeń, które wspierają ten rodzaj płatności bezprzewodowych - warto tam zaglądać aby przekonać się, czy Xiaomi nie zaprezentowało jakichś nowości z Xiaomi Pay.

Aktualizacja: 29 czerwca 2023 14:10
Aktualizacja: 26 maja 2023 15:45
Aktualizacja: 20 kwietnia 2023 15:40
Aktualizacja: 17 marca 2023 15:19
Aktualizacja: 10 lutego 2023 16:25
Aktualizacja: 05 stycznia 2023 16:58
Aktualizacja: 05 grudnia 2022 14:04
Aktualizacja: 31 października 2022 11:27

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: