Chcesz kupić Galaxy S21 FE? Szykuj się na wersję z Exynosem 2100

Google potwierdziło ważną informację na temat nadchodzącego smartfona Samsunga. Galaxy S21 FE w wersji z Exynosem 2100 zostanie wprowadzony na rynek europejski (w tym w Polsce).

Źródło: Asif Shaik / SamMobile

Oczekuje się, że Galaxy S21 FE zostanie ogłoszony na początku przyszłego miesiąca. Chociaż wcześniej plotkowano, że smartfon będzie wyposażony wyłącznie w procesor Snapdragon 888. Wygląda jednak na to, że będzie również wersja Exynos - w bazie Geekbench pojawiła się wersja tego smartfona z Exynosem 2100. Teraz ten sam wariant pojawił się we własnym zestawieniu Google'a.

Galaxy S21 FE w wersji z Exynosem 2100 został potwierdzony przez wpis w Google Play Console. Telefon posiada wyświetlacz Full HD+, 8 GB pamięci RAM i pracuje z systemem Android 11. Plotkuje się, że wersja Exynos telefonu zostanie uruchomiona w Europie i niektórych rynkach azjatyckich, podczas gdy wariant zawierający Snapdragona 888 może zostać uruchomiony w Ameryce Północnej, Korei Południowej i Indiach.

Zobacz również:

Według wcześniejszych przecieków i raportów, Galaxy S21 FE posiada 6,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+, HDR10+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Podobno posiada 32 MP kamerę do selfie i potrójny zestaw kamer z tyłu. Do 12 MP głównego aparatu dołącza również 12 MP ultra szerokokątna kamera i 8 MP teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i OIS.

Smartfon posiada klasę odporności na kurz i wodę IP67, czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu oraz głośniki stereo. Inne funkcje obejmują 5G, Wi-Fi 6, GPS, Bluetooth 5.0, NFC i port USB-C. Smartfon zasila bateria o pojemności 4500 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie o mocy 25 W, a także opcję szybkiego ładowania bezprzewodowego i odwrotnego ładowania bezprzewodowego. Samsung wprowadzi telefon na rynek w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych.