Chcesz kupić iPhone'a 6? Ci operatorzy będą mieli go jako pierwsi

iPhone 6 zadebiutuje w Polsce za półtora tygodnia. Apple zaplanowało oficjalną premierę nowego telefonu na 24 października. O wprowadzeniu iPhone’a 6 do oferty poinformowali też już pierwsi polscy operatorzy komórkowi.

Nowy iPhone został zaprezentowany światu na początku września. Do sprzedaży na wybranych rynkach został wprowadzony już 15 września. Od tego czasu telefon mogą zakupić w Apple Store mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Japonii. W kolejnych tygodniach smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus debiutowały na kolejnych rynkach.

Polska jest jednym z następnych krajów, które czekają w kolejce. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sprzedaż nowych urządzeń mobilnych Apple w naszym kraju rozpocznie się dokładnie 24 października. Tego samego dnia iPhone 6 zadebiutuje w takich krajach jak Antyle Francuskie, Czechy, Indochiny, Grenlandia, Malta, RPA i Reunion.

O wprowadzeniu iPhone’a 6 do oferty poinformowali też pierwsi polscy operatorzy. Jedną z sieci, która rozpocznie sprzedaż urządzeń w dniu polskiej premiery, jest T-Mobile. Najpewniej 24 października poznamy też oficjalne ceny u tego dostawcy usług telekomunikacyjnych.

Play to kolejny operator, który zaoferuje iPhone’a 6 swoim klientom. Poinformował o tym dziś rzecznik sieci, Marcin Gruszka, na Twitterze. Zamówienia przedpremierowe będą zbierane już od 17 października. Niedługo przed dodaniem ich do oferty podane zostaną też oficjalne ceny różnych wariantów tego telefonu w Play. Niestety, dostępny na wstępie będzie wyłącznie iPhone 6. Na phablet iPhone 6 Plus przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.