Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja kupa? Nic prostszego...

Miej­skie Przed­się­bior­stwo Wodo­cią­gów i Kana­li­za­cji w Jaworz­nie szykuje dla swoich klientów interesującą aplikację...

Miej­skie Przed­się­bior­stwo Wodo­cią­gów i Kana­li­za­cji w Jaworz­nie to dosyć interesująca firma, która przykuwa uwagę interesującymi pomysłami. Np. dwa miesiące temu wprowadziła do swojej struktury bardzo czuły system monitorujący jakość dostarczanej dla mieszkańców wody. Co w tym ciekawego? To, że jego najważniejszym elementem są słodkowodne małże, których zachowanie monitorowane jest przez komputer. Jeżeli kilka z nich zamknie w krótkim czasie swoje skorupy oznacza to, że parametry wody się zmieniły.

O ile jednak ten świetny pomysł nie jest nowatorski (np. od dawna małże stoją na straży jakości wody w Warszawie), o tyle kolejny z pewnością jest.

O co chodzi?

O trwającą właśnie w Jaworznie rozbudowę sieci kanalizacyjnej, której towarzyszy kampania zachęcająca mieszkańców, aby się do niej przyłączyli. W ramach akcji promocyjnej udostępniona ma zostać w przyszły czwartek aplikacja na smartfony i komputery PC o nazwie..."Gdzie jest moja kupa?". Dzięki niej mieszkańcy Jaworzna będą mogli prześledzić drogę swojego "ładunku", jaką pokonuje on przemieszczając się do oczyszczalni.

Aplikacja "Gdzie jest moja kupa?"

Aplikacja "Gdzie jest moja kupa?"

No cóż, sam nie wiem, czy to nie jakiś żart. W każdym razie informacja o nowej inicjatywie MPWiK w Jaworznie pojawiła się na portalu jaworzno.naszemiasto.pl.

______________

Chyba nie wypada mi tak pisać, ale co tam... To ważna sprawa. Właśnie odkryliśmy bowiem najbardziej gównianą aplikację na świecie:)