Che Guevara żyje!

Na koniec września firma MarkSoft zapowiedziała premierę nowej gry strategicznej, w której staniemy na czele rewolucyjnej armii dowodzonej przez Che Guevarę!

"Che Guevara" jest strategią czasu rzeczywistego. Gra opowiada wydarzenia z okresu 1955-1959 - czasów, gdy kubańscy partyzanci walczyli o wyzwolenie swojego kraju spod reżimu Batisty. Do dyspozycji gracza oddano żołnierzy o kilku odmiennych specjalnościach - z samym Ernesto Che Guevarą na czele!

W trakcie rozgrywki będziemy mogli skorzystać m.in. z 'usług' szturmowca, operatora moździerza, snajpera, sapera czy mechanika. Każda z wyżej wymienionych postaci specjalizuje się w określonej dziedzinie - np. głównym zadaniem szturmowca jest niszczenie wrogich jednostek. Uzbrojony jest on w karabin i granaty. Ooperator moździerza jest natomiast niezastąpiony do niszczenia umocnień. Snajper sprawdzi się w zwiadzie oraz selektywnym niszczeniu wroga - szerokie pole widzenia oraz znakomita zdolność ukrywania się, to jego umiejętności specjalne. Saper może podkładać miny i rozbrajać je. Ponadto może dla ciebie wysadzić pojazd, budynek, ścianę, a nawet stworzyć przejście.

Autorzy z rosyjskiego studia Antitank, zatroszczyli się również o duży wybór pojazdów i uzbrojenia. Pojazdy ułatwiają skuteczną walkę, przewożą ludzi oraz rozbijają szturmy - do ich obsługi niezbędny będzie jednak mechanik. Oczywiście każdy pojazd inaczej się zachowuje, a bronie różnią się zasięgiem i prędkością ognia.

Gra "Che Guevara" zostanie wydana w polskiej wersji językowej, a jej cenę ustalono na 29,90 zł. Przedstawiciel polskiego wydawcy gry, zdradził nam też, że w przygotowaniu znajduje się polska wersja demonstracyjna gry - będzie można więc sprawdzić, co gra ma do zaoferowania przed podjęciem decyzji o jej zakupie.

Wymagania sprzętowe:

- System operacyjny: Microsoft Windows® 98/ME/2000/XP

- Procesor: 1 GHz

- Pamięć RAM: 128 MB

- Karta graficzna: 32 MB (1024x768, 16 bitów, zgodna z DirectX 8.1)


Zobacz również