Check Point Connectra 2.0

Connectra 2.0 to nowa wersja systemu VPN, który umożliwia nawiązywanie bezpiecznych zdalnych połączeń z siecią firmową z wykorzystaniem protokołu SSL zamiast IPSec. Dzięki temu w klientach nie trzeba instalować specjalnego oprogramowania, bo zasoby firmowe są dostępne przez przeglądarkę internetową lub za pomocą innego klienta, który obsługuje tunelowanie SSL, np. programu pocztowego. Stosowanie SSL ogranicza wprawdzie zakres udostępnianych usług, ale za to rozszerza zakres potencjalnych klientów. Połączenia SSL lepiej niż IPSec współpracują z sieciami wykorzystującymi translację adresów NAT oraz zapory sieciowe.

Connectra 2.0 stanowi kompletną bramę VPN, wyposażoną w mechanizmy zabezpieczeń typu Intrusion Prevention, znane z innych rozwiązań firmy Check Point. Zastosowane technologie Stateful Inspection, Application Inteligence, SmartDefence oraz WebIntelligence pozwalają filtrować ruch sieciowy i zapobiegać atakom, bo analizują zawartość przesyłanych danych pod kątem zgodności ze standardami RFC oraz wykrywają niestandardowe działania aplikacji.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2023. Czy naprawdę warto płacić za VPN?

Connectra 2.0 pozwala również kontrolować podłączanych klientów, sprawdzając, czy stacja jest odpowiednio zabezpieczona za pomocą zapory i programu antywirusowego oraz czy nie jest w niej zainstalowane niebezpieczne oprogramowanie. W razie potrzeby można wymusić stosowanie bezpiecznej przeglądarki internetowej, czyli specjalnego modułu, który szyfruje informacje zapisywane na dysku i usuwa ślady aktywności użytkownika.

Connectra 2.0 dostępna jest w postaci samodzielnych urządzeń sprzętowych lub w wersji software'owej do zainstalowania na komputerach x86.

Informacje CLICO Sp. z o.o.

http://www.clico.pl