Chemiczny program

Darmowy program Chemix powstał z myślą o tych wszystkich, którzy uczą się chemii w szkole, na studiach, albo po prostu lubią tę dziedzinę wiedzy. Aplikacja zawiera układ okresowy pierwiastków, tablice chemiczne, słownik chemiczny, test chemiczny i przelicznik jednostek. Nie będzie na pewno problemów językowych, ponieważ program dostępny jest w polskiej wersji.

Oprogramowanie "Chemix" dostarcza potrzebnych informacji z zakresu chemii wszystkim, którzy ich potrzebują (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także studenci szkół wyższych, choć nie tylko).

W skład programu wchodzą:

- Układ okresowy pierwiastków - wygodna w użyciu wersja Tablicy Mendelejewa, z możliwością szybkiego wyszukiwania potrzebnych informacji za pomocą wbudowanej wyszukiwarki. Dane w programie przedstawiane są w dwóch postaciach: szczegółowej charakterystyki, podzielonej na konkretne kategorie oraz odpowiadające jej wartości, a także w postaci opisowej. Dodatkową ciekawostką jest możliwość prowadzenia własnych notatek oraz zapisków dla każdego z pierwiastków osobno.

- Tablice chemiczne - zestaw różnego rodzaju tablic chemicznych, począwszy od tablicy rozpuszczalności, aż do listy laureatów nagrody Nobla.

- Słownik chemiczny - zestaw ponad 200 terminów wykorzystywanych w chemii wraz z dokładnym objaśnieniem.

- Test chemiczny - specjalny moduł umożliwiający sprawdzenie posiadanej wiedzy za pomocą zestawów testów pobranych z Internetu lub wykonanych samodzielnie.

- Przelicznik jednostek - moduł umożliwiający przeliczanie (konwersję) w prosty sposób każdej wykorzystywanej w chemii - choć nie tylko - jednostki.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również