Cherry Orca

Cherry Orca to bezprzewodowy zestaw klawiatury z myszą, utrzymany w dosyć odważnej, czarno-białej stylistyce.

Cherry Orca to bezprzewodowy zestaw klawiatury z myszą, utrzymany w dosyć odważnej, czarno-białej stylistyce.

Cherry Orca

Wygląda oryginalne i od razu przyciąga wzrok, szczególnie na czarnym blacie biurka. Trudno ocenić, czy biały plastik przy dłuższym używaniu będzie żółknąć, jak ma to miejsce w tanich klawiaturach, jednak przy bliższych oględzinach widać, że urządzenie wykonano starannie, z dobrej jakości materiałów.

Niskoprofilowiec

Cherry Orca

Cherry Orca

Klawiatura to płaska konstrukcja z klawiszami o średniej wysokości 3 mm i nożycowym mechanizmem zaczepowym, często wykorzystywanym w laptopach. Wyposażona jest w cztery dodatkowe klawisze do szybkiego uruchomienia kalkulatora, poczty, przeglądarki internetowej i blokowania komputera oraz sześć dodatkowych przycisków do sterowania odtwarzaczem multimedialnym. Podpórkę pod nadgarstki zintegrowano z klawiaturą.

Dołączona mysz również utrzymana jest w kolorystyce czarno-białej (czarna obudowa, dwa duże białe klawisze). Zasilana jednym paluszkiem, ma czujnik laserowy o maksymalnej rozdzielczości 1600 cpi. Podobnie jak w myszach dla graczy, za pomocą specjalnego przycisku możemy regulować czułość pracy w zakresie od 800 do 1600 cpi. Dobrze pracuje na różnych powierzchniach. Akceleracja wsteczna, jak na model bezprzewodowy, jest do przyjęcia. Na uwagę zasługuje praktyczny schowek umiejscowiony z tyłu urządzenia, do którego wkładamy odbiornik.

Zarówno klawiatura, jak i mysz komunikują się z komputerem za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz, co pozwala na bezproblemową pracę w odległości 5 m od odbiornika, a w niektórych wypadkach nawet do 10 m (maksymalny zasięg wg producenta).

Niestety w pudełku brakuje płytki z programowaniem, które możemy ściągnąć z strony producenta. KeyM@n to prosta aplikacja służąca głównie do programowania dodatkowych przycisków.

Werdykt PCWK

Werdykt PCWK

Komunikacja: radiowa (2,4 GHz)

Ładowarka do baterii: nie

Dodatkowe klawisze (liczba): 10

Nożycowy mechanizm klawiszy: tak

Rozdzielczość pracy myszy: 800-1600 CPI

Liczba przycisków myszy: 6

Informacje ProData

http://www.prodata.pl

Cena: 326 zł