Chessmaster: The Art of Learning na PSP wkrótce w Polsce

Już niebawem na polski rynek trafi Chessmaster: The Art of Learning w wersji na konsolkę PSP. To ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników gier logicznych i posiadaczy handhelda Sony.

Chessmaster: The Art of Learning na PSP oferuje trójwymiarowe środowisko ponad 900 najsłynniejszych rozgrywek szachowych. Tytuł sygnowany jest nazwiskiem arcymistrza Josha Waitzhina. Zawiera też jego komentarz odnoszący się do różnych partii oraz bardzo ciekawy tryb nauki.

Zmagania w The Art of Learning można prowadzić samotnie, bądź zaprosić do gry drugą osobę (połączenie poprzez Wi-Fi). Pierwszy rodzaj zabawy to głównie rozgrywanie kolejnych pojedynków o coraz większym poziomie trudności. Rozgrywka multiplayer zaś oznacza również rozmaite wariacje szachów. Mamy więc np. tryb dark chess, w którym figury przeciwnika są dla nas nie widoczne czy losing chess, w którym trzeba jak najszybciej pozbyć się wrogich figur. Do tego dochodzi jeszcze np. extinction chess.

Niestety, same szachy to zbyt mało by obecnie przyciągnąć uwagę użytkowników. Z tego powodu do nowego Chessmastera zaimplementowano również kilka mini-gier. Tutaj wyróżniają się minefield, w którym bawimy się w odszukiwanie min, bądź breaking the lines, w którym jako rycerz przejmujemy wrogie pionki.

Wszystkie osiągnięcia są szczegółowo opisywane i zapisywane w tabelkach, tak więc można swobodnie chwalić się swoimi wynikami.

Największym minusem Chessmaster: The Art of Learning jest jej cena, która oscylować będzie w granicy 100 złotych. To sporo, szczególnie, że gra na rynku amerykańskim miała swoją premierą już w lutym, a na zachodzie - w kwietniu. Wiadomo, że w Polsce tytuł ukaże się w najbliższym czasie.