Chętniej korzystamy ze smartfona z dużym ekranem. Co na to Apple?

Właściciele smartfonów z ekranami o przekątnej wynoszącej minimalnie 4,5 cala znacznie chętniej po nie sięgają, niż użytkownicy mniejszych modeli.

Od kilku lat na rynku smartfonów obserwujemy trend budowy smartfonów dysponujących coraz większymi wyświetlaczami. Z czasem okazało się, że powstała w ten sposób nowa klasa urządzeń, czyli tzw. phablety, cieszy się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Uznali oni bowiem, że zalety ogromnego wyświetlacza są znacznie większe niż wady wynikające z większych gabarytów (phablet trudno zmieścić w kieszeni; niewygodnie jest też z niego dzwonić, chyba, że mamy ogromne dłonie).

Dzisiaj dzięki najnowszemu badaniu firmy analitycznej NPD wiemy już też, że użytkownicy znacznie chętniej korzystają ze smartfonów z większymi ekranami: w przypadku modeli z ekranami o przekątnej wynoszącej minimalnie 4,5 cala pobierają z Internetu (przy wykorzystaniu telefonii komórkowej i WiFi) aż o 44% więcej danych:

Chętniej korzystamy ze smartfona z dużym ekranem. Co na to Apple?

Pobieranie danych - smartfony z większymi ekranami są częściej użytkowane niż mniejsze modele

Co więcej, częściej też sięgają po aplikacje należące do wszystkich uwzględnionych w badaniu kategorii:
Chętniej korzystamy ze smartfona z dużym ekranem. Co na to Apple?

Użytkowanie aplikacje - wielkość wyświetlacza decyduje o intensywności ich wykorzystywania

Konserwatywne Apple

Zobacz również:

Na koniec warto przypomnieć, że spośród czołowych producentów jedynie Apple przeciwstawia się wspomnianemu trendowi i nie buduje iPhone'ów z większymi wyświetlaczami tłumacząc, że większy ekran może m.in. niekorzystnie wpływać na długość pracy na baterii. Od jakiegoś czasu w Internecie pojawiają się jednak spekulacje, z których wynika, że amerykańska firma szykuje smartfon wyposażony w 4,8-calowy ekran. Czy to możliwe? Sądzę, że tak. Mniejszy iPada też przecież nie miał powstać...

_______________

Badanie zostało wykonane na grupie 4500 Amerykanów i objęło zarówno smartfony z Androidem, jak i iPhone'y.