Child Control - komputer pod dyskretną kontrolą

Korzystające z komputera dziecko narażone jest na różne pokusy i niebezpieczeństwa. Child Control pozwala dyskretnie kontrolować sposób używania peceta, odwiedzane przez młodego użytkownika witryny czy uruchamiane programy. Zablokuje niebezpieczne operacje, dopilnuje czasu zabawy i poinformuje o wszystkich zdarzeniach rodzica

Do pobrania:

Child Control

Child Control 10.409 to narzędzie do kontroli rodzicielskiej. Sprawdza i rejestruje sposób korzystania z komputera, pozwala zarządzać czasem, w którym jest on używany blokuje zdefiniowane strony i programy.

Program pozwala w pełni kontrolować dostęp do komputera. Bazuje na systemowych ustawieniach kont użytkownika i na ich podstawie tworzy profile, filtry i blokady. Pozwala przypisywać uprawnienia użytkownikom lokalnym oraz zdalnym, pracującym na innym pececie w sieci. W

Child Control  - komputer pod dyskretną kontrolą

Child Control 10.409

Warunkiem jest instalacja Child Control na zdalnej maszynie. Pozwala także na administrację przez sieć. Do bazy programu można dodawać kolejnych użytkowników, poszerzać listę zarządzanych komputerów. Przejrzysty system reguł umożliwia szybkie włączanie i wyłączanie poszczególnych zabezpieczeń.

Child Control sprawdza czas wykorzystania komputera. Za jego pomocą można zdefiniować godziny, w których użytkownik ma prawo korzystać z systemu, określić jego dzienny limit używania. Rozbudowany harmonogram pozwala utworzyć osobne zasady dla każdego dnia tygodnia.

Oddzielnie filtrowany jest czas pracy z systemem i połączenia z Internetem. Administrator może także wskazać godziny, w których system nie uruchomi się w ogóle. W razie przekroczenia zdefiniowanych limitów pecet może zostać wyłączony, użytkownik wylogowany bądź odblokowane zostaną jedynie zdefiniowane aplikacje.

Ciekawym rozwiązaniem jest system rozszerzeń czasowych. Administrator ma prawo przydzielić jednorazową pulę dodatkowych minut do wykorzystania bądź wygenerować tak zwane bilety, o których użyciu (czasie oraz liczbie) zdecyduje dziecko.

Oddzielnie w Child Control filtrowane jest wykorzystanie programów oraz narzędzi systemowych. Aplikacje zostały podzielone na internetowe, zawsze dozwolone, zablokowane i z ograniczeniami czasowymi. Domyślną listę można rozbudowywać o własne pozycje. Za pomocą programu zablokujesz możliwość używania systemowego wiersza poleceń, edytora rejestru, otwierania panelu sterowania, uruchamiania w trybie awaryjnym czy korzystania z punktów przywracania.

Zabronisz dostępu do określonych folderów. Funkcja ukrywania ikony w zasobniku systemowym ma zagwarantować, że użytkownik nie będzie zdawał sobie sprawy z tego, że jest kontrolowany. Przed zmianą ustawień chroni hasło. O wszystkich zdarzeniach administrator może zostać poinformowany za pomocą e-maila. Poczta wysyłana jest po zaistnieniu określonej sytuacji bądź w regularnych odstępach czasu.

Najważniejszy filtr Child Control dotyczy Internetu. Program ma wbudowane listy dozwolonych i niedozwolonych adresów internetowych, zestaw zabronionych słów kluczowych. Bazy te można oczywiście rozszerzać o własne wpisy. Oddzielne funkcje blokują między innymi treści związane z seksem, przemocą czy narkotykami. Rodzić może zabronić dziecku korzystania z czatów i serwisów randkowych, uniemożliwić korzystanie z gier online a nawet pobierać jakiekolwiek pliki. Dostęp do Internetu można również odciąć całkowicie.

Komunikaty Child Control wyświetlane są w języku angielskim, ale autorzy wbudowali w program edytor do tworzenia własnych wiadomości. Za jego pomocą można szybko utworzyć polskie odpowiedniki, tak by dziecko nie miało problemów z ich zrozumieniem. Wariant testowy Child Control działa 31 dni. Narzędzie nie jest dostępne po polsku.