Chilijska firma projektuje Zeno Clash, grę na silniku od Valve

Umiejscowione w Santiago w Chile studio ogłosiło zamiar stworzenia gry akcji/fantasy pod tytułem Zeno Clash. Gra ma być stworzona na silniku Source. Jej światowa premiera nastąpi w przyszłym roku.

Studio ACE Team opisuje Zeno Clash jako grę skupioną głównie na walce wręcz i umieszczoną w świecie "punk fantasy". Tytuł należący do gatunku FPS ma cechować się ogromną brutalnością.

ACE Team twierdzi, że taki system "wniesie dużo świeżości do gatunku". Zazwyczaj w FPSach można zabijać wrogów ze znacznej odległości. Tu, w dużej mierze, będą oni znajdować się na wyciągnięcie pięści. W grze ma z tego względu pojawić się duży wachlarz egzotycznej broni białej.

Ludzie z cieszą się, że ich silnik zostanie wykorzystany do nietypowego projektu. Twierdzą także, że będą kontynuować udostępnianie swojego engine'u dla nietuzinkowych gier. Z drugiej strony, pracownicy ACE Team także cieszą się z możliwości wykorzystania silnika Source do Zeno Clash. Według nich jest on na tyle elastyczny, że pozwala na stworzenie produktu zupełnie innego niż dotychczasowe.

Szumne zapowiedzi to specjalność producentów. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać do przyszłego roku i sprawdzić czy jest w nich choć ziarenko prawdy.