Chińczycy konkurują z Microsoft Office?

Evermore Software - mało znana, chińska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, zamierza w przyszłym miesiącu zaprezentować pakiet biurowy o nazwie Evermore Integrated Office 2004, który ich zdaniem może stanąć w szranki z powszechnie wykorzystywanym oprogramowaniem Microsoftu.

Pakiet Evermore Integrated Office 2004 (EIOffice, początkowo dostępny w chińskiej oraz angielskiej wersji językowej), łączy funkcjonalność dostępnych do tej pory osobno aplikacji biurowych w jednym programie. Sposób pracy oraz działania aplikacji jest odmienny od stosowanych dotychczas pakietów biurowych. Dokumenty są przechowywane w jednym, uniwersalnym formacie, a cały program napisany jest w Javie i obsługuje wszelkie systemy operacyjne, które środowisko Javy wykorzystują - między innymi Windows oraz Linux. Dodatkowo EIOffice zapewnia kompatybilność z Microsoft Office, obsługując jego formaty plików.

Pierwsze wrażenia użytkowników aplikacji, której wersje demonstracyjne zostały zaprezentowane już na targach Cebit w 2001 roku, są dość pochlebne. W typowym oknie edytora tekstów widać również przykładowo funkcjonalność arkusza kalkulacyjnego oraz programu do prezentacji. Zdaniem przedstawicieli Evermore Software, podobieństwo wyglądu do produktów koncernu z Redmond może też wpłynąć na łatwiejszą, ewentualną przesiadkę i stawia EIOffice w lepszej pozycji niż chociażby StarOffice lub OpenOffice.

Więcej informacji: http://www.evermoresw.com


Zobacz również