Chinon prezentuje dwa tanie tablety Swift

Japońska firma Chinon jest u nas znana raczej z aparatów fotograficznych, ale jej amerykański oddział zaprezentował właśnie dwa tanie tablety Swift-7 i Swift-10. Oba wyposażono w Androida 2.3, a ich ceny są konkurencyjne względem innych siedmio i dziesięciocalowych tabletów.

Chinon Swift-7

Swift-7 ma 7-calowy ekran, a Swift-10 dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 9,6 cala. Oba cechują się formatem obrazu 4:3 takim jak w iPadzie. Mniejszy oferuje rozdzielczość 800 x 600 pikseli, a większy 1024 x 768 pikseli. Wyposażono je w system Android 2.3, co oznacza, że nie mają najnowszego systemu mobilnego Google przeznaczonego specjalnie dla tabletów. Posiadają natomiast inne zalety.

Najważniejszymi plusami tabletów firmy Chinon są ich ceny. Dotyczy to zwłaszcza Swifta-7, który kosztuje 160 dolarów. Swifta-10 można nabyć za 280 dolarów. Dysponują one 4 GB pamięci wewnętrznej i obsługują karty Micro SD. Mniejszy z nich ma kamerkę internetową VGA, a większy posiada dwa aparaty (przedni i tylny), z których każdy ma rozdzielczość 2 Mpix.

To kolejne tanie tablety, które pojawiają się na rynku. Niedawno pisaliśmy o Ainovo Novo 7 (Ainol Novo 7) oraz najtańszym na świecie tablecie Aakash. Dla Polskiego odbiorcy jeszcze ciekawsze mogą być działania rodzimej firmy Manta, która do tanich tabletów chce dodawać darmowy internet.